Юлія Тимошенко: Наш шлях – це тотальна перемога над російською армією, а не «мирні договорняки»

Шлях до миру в Україні пролягає не через чергові неприйнятні для нас «мирні угоди», а передбачає повний розгром російської армії, який неминуче призведе до падіння режиму путіна.

Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час пресконференції, що відбулася сьогодні, 3 червня, у Львові.

За її словами, зараз на замовлення кремля «п’ятою колоною» ведеться підривна інформаційна діяльність у європейських країнах, щоб повернути Україну до підписання «мирної угоди» і відтермінувати надання нам статусу кандидата на членство в ЄС.

«Більш-менш упевнено можу сказати, що якщо нічого екстраординарного не трапиться, то в червні ми отримаємо статус кандидата на членство в ЄС. А от розмови про «мирні угоди» – найбільш небезпечна історія», – застерегла лідерка «Батьківщини».

Вона повідомила, що її участь у Конгресі Європейської народної партії та зустрічі в рамках робочої поїздки з європейськими лідерами були передусім спрямовані на інформування топчиновників про неприйнятність і загрози «мирних угод» із рф.

«Я спробувала їм пояснити, що завершення війни для України та завершення внутрішніх проблем для країн, які нас підтримують, зокрема введеними санкціями, пролягає не через мирну угоду, яка фактично пролонгує війну, а тільки через повний розгром російської армії, який призведе до падіння режиму путіна», – переконана політик.

Для присутніх представників ЗМІ Юлія Тимошенко детально пояснила, чому мирна угода, яку пропонує агресор, – це не шлях до миру, а гарантія нової війни у найстисліші терміни. Ця угода складається з 4 складових: відмова від вступу в НАТО, одностороннє роззброєння України, концепція статусу Криму та Донбасу.

«Вони хочуть відібрати у нас можливість мати систему колективної безпеки, бо вступ в НАТО – це гарантія закриття питання зазіхання на нашу територію. Також рф хоче контролювати нашу армію, зокрема передбачається суттєве скорочення її численності, а також звуження кількості та переліку зброї, якою ми можемо володіти. Такі поступки не можуть бути зроблені в жодному разі», – наголосила лідерка «Батьківщини».

Що стосується Криму, то, як зауважила Юлія Тимошенко, росія пропонує вирішення цього питання відтермінувати на 15 років, а по Донбасу пропонується 2 варіанти: чергові неприйнятні «мінські угоди», які забезпечать політичний контроль рф над Україною, або визнання двох «незалежних республік» ДНР і ЛНР.

«Весь концепт мирних пропозицій від рф свідчить про те, що путін не відмовиться від своєї уявної хворобливої місії завоювати Україну. Тому ми маємо покладатися на силу нашої армії, яка ніким і нічим не може бути обмежена, та колективну систему безпеки. Все інше – утопія!» – підсумувала вона.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо забезпечення України необхідною зброєю, Юлія Тимошенко зазначила: «За графіками, які ми зараз маємо, до кінця серпня українська армія має бути тотально оснащена зброєю стандартів НАТО. Це означає, що в цей період ми зможемо набути можливість здійснити контрнаступ такого масштабу, який зупинити агресор не буде здатен».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова