Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко сьогодні відвідала урочисту церемонію закриття XV Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика та вручила 21 заохочувальну нагороду переможцям та вчителям лауреатів.
«Чому сьогодні, коли потрапляють в полон наші україномовні бійці, їх катують набагато сильніше? Чому сьогодні ті, хто розмовляє українською мовою на окупованих територіях, потрапляють в розстрільні списки? Тому що вони добре розуміють, що українська мова – це не лише наше натхнення, не лише наш захист, це – наша таємна й непоборна зброя», – наголосила вона.
Лідер партії також зауважила, що конкурс імені Петра Яцика, який святкує 15-річчя, вистояв, незважаючи на заборони колишнього міністра освіти Дмитра Табачника та вимоги російських окупантів про заборону української мови.
Юлія Тимошенко також пишається дітьми з Сєверодонецька, які проводили заключний етап обласного конкурсу під обстрілами та відмовилися в цей час залишити аудиторію.
«Вони сказали, що обстріли у нас щодня, а участь в конкурсі, можливо, раз в житті. Зараз ці діти в цьому залі», – акцентувала лідер «Батьківщини».
Після цих слів зал стоячи вітав лауреатів з Луганщини.
За словами Юлії Тимошенко, патріоти на Сході «з українською мовою йдуть в атаку і перемагають, українською промовляють можливо свої останні слова в житті».
«Саме в ці дні ми спостерігаємо, як наша нація гартується та стає сильнішою», – вважає Тимошенко.
Лідер «Батьківщини» також висловила подяку всім, хто попри війну, окупацію, величезні труднощі продовжує відроджувати Україну та популяризувати українську мову.
«У мові – наша сила, надхнення й перемога!» – наголосила народний депутат.
Юлія Тимошенко також запропонувала, щоб лауреати конкурсу ім. Петра Яцика могли за «спеціальною, пільговою процедурою» вступати до вищих навчальних закладів та отримувати стипендії.
Нагадаємо, що голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко багато років підтримує Конкурс знавців української мови ім. П.Яцика і встановила спеціальну заохочувальну премію.
Конкурс, заснований українським меценатом Петром Яциком у травні 2001року, проводиться щорічно багатьох країнах світу.