Юлія Тимошенко: Ми відкидаємо мир на умовах Путіна, – The Washington Post

Інтерв’ю Юлії Тимошенко The Washington Post:

Чотири роки тому, коли український народ вийшов на вулиці і повалив проросійського президента Віктора Януковича, це виглядало, як новий початок для країни. Для колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко це означало звільнення з в’язниці. Сьогодні вона очолює рейтинги кандидатів на президентських виборах, які мають відбутися у березні 2019 року.

Юля, як її називають, має потужну підтримку, але у неї також багато критиків. Дехто побоюється, що вона занадто близька до Москви і може поставити під загрозу нещодавно здобуту незалежність країни. Минулого тижня Тимошенко поговорила з Лаллі Веймут з «Washington Post» у Києві. Нижче наводяться уривки з інтерв’ю.

Люди запитують, які у Вас відносини з Володимиром Путіним, і чи справді Ви дотримуватиметься курсу на незалежність України, якщо вас оберуть президентом?

Моє бачення майбутнього України – це членство у Європейському Союзі та повноцінне членство в НАТО. Ви дуже добре знаєте, що проросійський президент Янукович кинув мене до в’язниці. Якби я була проросійською, і Путін сказав не саджати мене за ґрати, Янукович би ніколи цього не зробив.

Українців турбує, що ви можете піти на угоду для врегулювання конфлікту на сході України, де зараз сепаратистські сили за допомоги Росії воюють з українською армією.  

Ні, категорично ні. Думка про те, що у мене якісь особливі відносини з Путіним, вперше була запущена Полом Манафортом ще у 2006-2007 роках. Прокурор Роберт Мюллер опублікував документи, які показують, що Манафорт отримував мільйони доларів за мою дискредитацію. Чинний президент [Петро Порошенко], по суті, повторює аргументи, вигадані Манафортом і його командою.

Яка основна відмінність між Вами і Порошенком?

У мене немає бізнесу в Росії або Україні, а у Порошенка є. Метою цих брехливих спекуляцій, безмовно, є моя дискредитація напередодні виборів. Але люди їм не вірять.

Ви бачите якесь рішення для повернення східної частини Вашої країни?

Ситуація складна. Ми не хочемо так званого миру, якщо його буде досягнуто за рахунок капітуляції України. Ми не можемо прийняти мир на умовах Путіна. Ми вважаємо, що миру можна досягнути з повним відновленням території України.

Що може зробити Захід?

Санкції і тиск на Путіна.

Ще більше санкцій?

Більше санкцій. Крім того, нам потрібен дуже сильний оборонний сектор у нашій армії, включаючи отримання більш точного оборонного летального озброєння. І, звичайно, Україна повинна стати сильнішою з економічної точки зору. Економічне зростання – це м’яка сила, яка переконає людей залишитися в Україні.

Що б Ви зробили для зростання економіки?

Погана і корумпована система управління – це «ахіллесова п’ята» України. Нам потрібно це зруйнувати. Нам необхідно відділити політику від бізнесу, адже справжній бізнес, який є джерелом зростання, сьогодні став жертвою корумпованих політичних лідерів.

Ви маєте на увазі Порошенка?

Порошенко – обличчя цієї корумпованої системи правління. Нам потрібна нова грошова і фіскальна політика для того, щоб дати доступ до банківських кредитів, які є основним каменем спотикання для іноземних інвесторів – причиною, чому вони сюди не приходять. Нам потрібна справді незалежна судова система в Україні, якої сьогодні просто не існує. Лише тоді ми можемо залучити справжні прямі іноземні інвестиції.

Якісь олігархи Вас підтримують?

Олігархи ніколи мене не підтримували. Все своє політичне життя я боролася з системою, вигоду від якої отримували олігархи. На кожних виборах вони об’єднувалися проти мене, тому що вони розуміли, що якщо я переможу, вони перестануть наживатися на близькості до державного бюджету і своєму доступі до природних ресурсів та економіки України.

Ви досить критично ставитеся до Міжнародного валютного фонду. Ви проти підвищення цін на газ до ринкових рівнів, як того вимагає МВФ?

Моя позиція відрізняється від позиції МВФ у тому, що ціна газу не повинна довільно встановлюватися урядовими постановами. Це повинно робитися через ринок.

Що ви думаєте про Президента Трампа? Його адміністрація продала Вашій країні летальну зброю.

Це заслуговує на визнання, адже його попередники не надали її, попри всі наші прохання і моє особисте прохання. Ми рішуче підтримуємо надання Україні летального оборонного озброєння.

Всі тут скаржаться на корупцію. Ви поділяєте їхнє занепокоєння, і що б Ви зробили у цьому відношенні?

Я відрізняюся від чинного президента майже в усьому. Основна різниця полягає в тому, що на відміну від того, що робить він, я ніколи не змішувала бізнес і політику.

Він заробляє гроші, роблячи що?

Створюючи преференційні державні замовлення [в оборонній галузі] для підприємств, якими він володіє через корупційні схеми. Він призначає на посади своїх довірених осіб, щоб отримувати прибутки – це «секрет», відомий усім в країні. Огидним є те, що останнім часом він почав прикривати свої корупційні оборудки супер-патріотичною риторикою. Саме тому у нього такі низькі рейтинги підтримки. Люди не можуть зрозуміти, як ця людина може прикидатися патріотом, коли у нього є бізнес в Росії, де він сплачує понад 100 млн. доларів податків щороку. Саме тому чинний президент має максимум 10 відсотків підтримки.

А у Вас, згідно з опитуваннями, 20 % підтримки?

Згідно з найостаннішими опитуваннями – 23 %, але кампанія ще не розпочалася. Люди підтримують мене, тому що знають, наскільки у мене жорстка позиція по відношенню до олігархів, і вони вірять, що я здатна перебудувати економіку і подолати корупцію.

Ви переможете?

Я переможу, і Україна буде в ЄС та НАТО, вона буде сильною і заможною.

Лаллі Веймут, 19 вересня 2018, Washington Post

 

 

 

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова