Юлія Тимошенко: Ми заблокували спробу владної команди красти в українців по 60 мільярдів гривень на рік

Замість реальної пенсійної реформи, влада хоче створити додатковий механізм грабунку українців через приватні пенсійні фонди. Команда «Батьківщини» зупинила чергову владну аферу.  

Про це повідомила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі телеканалу «НАШ».

«Сьогодні на засіданні соціального комітету Верховної Ради був великий скандал. За 15 хвилин до початку засідання  було внесено законопроєкт 2683 про так звані «приватні пенсійні фонди». Цим документом «слуги» вводять додаткові податки: 2% на роботодавця і 2% додатково до подоходного податку на всіх працюючих в Україні. І ці гроші перераховують в приватний пенсійний фонд. В цьому законі немає жодної згадки ні про контроль, ні про відповідальність, ні про те, як будуть захищені людські гроші», – роз’яснила суть законопроєкту Юлія Тимошенко.

За її словами, ухвалити цей закон дав пряму вказівку президент, тому на засіданні соціального комітету був присутній представник фракції «Слуга народу», який мав фіксувати, як будуть голосувати депутати.

«І це не зважаючи на наявний висновок антикорупційного комітету, який не рекомендував цей документ до ухвалення через значні корупційні ризики. Глибину падіння й зухвалості монобільшості важко виміряти. Голова соціального комітету так і сказала, що «ми зараз цей закон ухвалимо, в залі всі за нього проголосують, тому що є команда президента, а потім антикорупційний комітет своє рішення змінить», – обурилася Юлія Тимошенко.

Вона зауважила, що світова практика приватних пенсійних фондів передбачає добровільність, а через те, що українці не довіряють подібним структурам, їх хочуть змусити сплачувати свої кошти в ненадійні організації.

«Давайте порахуємо: річний фонд заробітної плати по всій країні приблизно становить 1,5 трильйона гривень. 4% від цієї суми – це буде 60 мільярдів гривень. Ви можете уявити масштаб корупції, яка відбувається? Таку суму в рік буде отримувати якийсь приватний пенсійний фонд, який буде збирати податки з усіх працюючих і роботодавців та використовувати ці кошти на свій розсуд», – наголосила лідер «Батьківщини».

Замість правильної пенсійної реформи, яка потрібна українцям, на переконання Юлії Тимошенко, влада фактично вводить додаткові податки і створює собі «ще одну годівницю».

«Ми провалили цей закон, ми не дали їм його ухвалити. Але на цьому ми не зупинимося – ми обов’язково напишемо заяви про злочин в усі силові структури, і найголовніше – в НАБУ», – пообіцяла Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова