Юлія Тимошенко: Ми пропонуємо стратегію боротьби з коронавірусом, яка дозволить захистити здоров’я і життя людей та вберегти вітчизняну економіку від колапсу

В умовах епідемії коронавірусу та економічної ситуації, в якій сьогодні опинилася країна, потрібні чіткі та зрозумілі рішення.

Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі телеканалу «112. Україна».

За словами лідера «Батьківщини», не можна заради безпеки переляканих можновладців вбивати країну. Людей від епідемії потрібно захистити розумним і достатнім карантином, спрямованим, насамперед, на «групи ризику» – тих, хто повернувся з-за кордону, літніх людей та дітей.

«Для цього потрібна не надзвичайщина, а конкретні санітарні заходи. Необхідно подбати про лікарняні виплати тим, хто змушений перебувати з дітьми вдома. І засоби захисту тих, хто працює та їздить на роботу, – тут особлива відповідальність лягає на роботодавців. Водночас треба зберегти життя країни, підтримавши вітчизняну економіку», – наголосила Юлія Тимошенко.

Першочерговим завданням влади вона, зокрема, назвала початок переговорів щодо відтермінування погашення зовнішніх боргів України.

«У нас третина бюджету йде на погашення та обслуговування державного боргу. Ніякими запозиченнями сьогодні такий масштаб фінансових ресурсів ми не забезпечимо. Нам треба говорити про «канікули» для виплати цих коштів хоча б на рік-півтора, а краще на два роки. Це вивільнить великий обсяг ресурсів. Нам потрібно вступати в переговорний процес. І в мене немає сумнівів, що буде досягнуто результату, якщо переговори будуть проведені правильно», – зазначила лідер «Батьківщини».

За словами Юлії Тимошенко, шляхом оптимізації видатків бюджетів усіх рівнів вдасться вивільнити частину необхідних для економіки країни коштів.

«Нам треба повністю переглянути бюджети всіх рівнів, і це не означає, що нам треба прибрати з видатків бюджету ті фінансові ресурси, які підтримують економіку. Потрібно прибрати абсолютно безглузді, непотрібні видатки, які йшли на закупівлю машин та всього необхідного для силових структур. Треба прибрати видатки, які йшли на виплату якихось неймовірних заробітних плат вищому чиновницькому складу країни», – додала політик.

Юлія Тимошенко переконана, що продаж природного газу за цінами європейської біржі допоможе заощадити українським родинам необхідні для життя кошти, а державі – кошти, що йдуть на виплату субсидій.

За словами Голови «Батьківщини», вагомий крок у захисті української економіки – це докорінна зміна усієї монетарної політики Нацбанку.

«Сьогодні з економіки всі гроші перетягнули по суті у фінансову сферу. Потрібно все навпаки зробити. Треба дати можливість фінансові ресурси передати в економіку, підприємцям, щоб вони працювали. Крім того, нам треба зробити всі умови, щоб максимум промислових та непромислових підприємств в Україні працювали. Але зі збереженням усіх необхідних норм безпеки щодо розумного карантину, з усіма необхідними запобіжними заходами», – зауважила Голова партії.

Юлія Тимошенко наголосила, що кризові умови вимагають правильного менеджменту в усіх сферах життя країни. Саме тому сьогодні необхідно використовувати індивідуальний підхід та аналіз кожної галузі.

«Те, що зараз уживають якісь невідомі заходи, які нікому не допомагають, це не поправить економічну ситуацію. Нам треба негайно діяти. І в підготованому командою «Батьківщини» пакеті дій якраз закладені всі необхідні кроки. Але чого точно сьогодні не можна робити – так це порожніх заяв, які замість того, щоб надавати громадянам впевненості, їх повністю дезорієнтують. І уникати дій, які позбавляють людей роботи та засобів для існування, не пропонуючи їм нічого натомість», – резюмувала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова