Юлія Тимошенко: Ми подаємо заяву про злочин щодо спекуляцій на фінансовому ринку

«Батьківщина» передасть до НАБУ заяву про злочин щодо заробляння чинними високопосадовцями великих спекулятивних грошей на маніпуляціях з облігаціями внутрішньої державної позики.

Про це заявила лідер фракції Юлія Тимошенко на брифінгу за підсумками Погоджувальної ради лідерів парламентських фракцій та комітетів.

За словами політика, безкінечні запозичення грошей чинною владою під неймовірні відсотки призвели до того, що в 2018 році борг України та прирівняний до нього борг може становити 82% нашого ВВП: «Це вже за межами всіх параметрів. Це загрожує національній безпеці держави і фінансовій стабільності».

Саме через це, наголосила Юлії Тимошенко, сьогодні «лихоманить» гривню і такі високі відсотки по кредитах для бізнесу.

Як розповіла лідер партії, на тлі цього уряд запозичив ще 3 млрд дол., поклавши таким чином на країну новий борг. Ці кошти, зауважила політик, не спрямовано ані на розвиток економіки, ані на кредитування бізнесу, ані на військово-промисловий комплекс чи на розбудову інфраструктури.

«1,7 млрд доларів вони направили на ринок спекуляцій з облігаціями внутрішньої державної позики, де мінімальна доходність становитиме 17% річних у перерахунку на валюту», – звернула увагу парламентарій.

Юлія Тимошенко зазначила, що це не просто спекуляція, це свідомі кримінальні дії, які санкціонуються президентом.

Станом на сьогодні, повідомила вона, на кожну людину в країні, зокрема і на немовля, припадає 65 тисяч гривень державного боргу.

«Державний борг скоро може дорівнювати ВВП України, і нам доведеться віддавати все, щоб погасити його», – попередила лідер фракції.

Юлія Тимошенко звернулась до всіх високопосадовців, які стоять за тіньовими масштабними спекуляціями на державних грошах: «Ви відповідатимете перед людьми і законом за кожну гривню, яку ви вкрали у держави».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова