Юлія Тимошенко: Ми маємо змусити владу продовжити мораторій на продаж землі

Юлія Тимошенко закликала українців об’єднатися і змусити владу продовжити мораторій на продаж сільськогосподарської землі.

Про це лідер партії «Батьківщина» заявила в ефірі телеканалу «NewsOne».

«Якщо правильно організувати роботу аграрного комплексу, якщо зробити сильними фермерські господарства, то за 3-4 роки ми зможемо отримати на переробці сировини і торгівлі готовою продукцією – 300 млрд євро доходів. Це буде дохід нашої країни тільки з аграрного комплексу і це втричі більше за те, що сьогодні виробляє Україна в усіх галузях!» – наголосила політик.

У результаті, як пояснила Юлія Тимошенко, наша держава матиме можливість повернути зовнішні борги і підвищити соціальні стандарти, зможе вийти в лідери світу за розвитком економіки.

Окрім того, лідер «Батьківщини» звернула увагу на ще один аспект: земля – це ціна на продукти харчування.

«Якщо нашу землю розкуплять, то монополісти у галузі вироблення продуктів  підвищать ціни на продукти харчування. Вони стануть недоступними для людей», – пояснила лідер і додала, що 90% людей проти продажу землі.

Тимошенко також нагадала, що ще рік тому разом із депутатами фракції вона внесла до ВРУ законопроект, яким передбачалося введення мораторію на 5 років.

«У нашому законі також написано: якщо люди хочуть продати земельний пай, то держава може викупити його в держвласність за реальною ринковою ціною – від 30 тис. до 70 тис. євро за гектар, як у Європі», – зауважила політик.

З огляду на це, фракція «Батьківщина» вимагає від влади пролонгувати мораторій на продаж землі.

«З вівторка наша фракція блокуватиме трибуну парламенту, доки мораторій не буде продовжено. Якщо вони таки не захочуть пролонгувати (бажано на 5 років і з правом державі викупати в людей паї за ринковою ціною), у четвер ми закликаємо аграріїв і всіх українців вийти до стін парламенту на акцію протесту. Ми маємо об’єднатися та змусити президента і Верховну Раду продовжити мораторій. А потім, коли влада зміниться, ми розпочнемо масштабну програму відродження фермерства», – заявила Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова