Юлія Тимошенко: Ми маємо привілей доторкнутися до історії

Далеко не кожна вікова генерація може мати звання покоління і далеко не кожне покоління отримує привілей наживо доторкнутися до історії.

З нами це диво сталося. Ті події, свідками яких ми сьогодні є, – це речі глобальної величини і тектонічного зламу. Ми маємо рідкісну, небачену досі нагоду спостерігати історію не з підручників, а з власного вікна чи балкону.

Я хочу, щоб ми запам’ятали ці великі дні і ці емоції. Історія вступила в прямий діалог з нами, до нас озвалися події з глибини трьох з лишком віків.

Вчора ожили і пробудилися славні часи Івана Мазепи, часи Богдана Хмельницького, великі часи становлення вільної та незалежної нації, здатної відстояти свої права.

Рішення, ухвалені в Фанарі, – це не просто «церковні новини». Це – сигнал Україні безпосередньо з вищих, небесних сфер. Це – Благовіст і благословіння України на успіх. Це події і рішення, які не просто «стаються» ні з того, ні з сього. Це – кумулятивна енергія, якої нам має вистачити на багато-багато років наперед. Це реальна сила для об’єднання українців та єдності заради великих звершень.

Історичну справедливість відновлено. Стверджено в Константинополі року 2018-го: «Україна – має велику, давню і славну історію вільного народу». Відтепер ми господарі у своєму власному домі.

Я думаю, якоюсь мірою, рішення про надання Томосу та право на створення Єдиної помісної української церкви за своїм значенням не меншого масштабу, ніж проголошення державної незалежності 24 серпня 1991 року. Це – визнання самою історією того факту, що наші віковічні лихоліття, наша боротьба за волю та свободу заслуговують на винагороду. Це – мандат на рішучі, незворотні дії та на нашу перемогу.

Вчора Україна стала місцем сили світу. Нам даровано найдорожчий подарунок: право на прорив поза чергою і всілякими формальностями. Буде великим гріхом і великою помилкою цим не скористатися.

Історія не закінчується. Нам всім невдовзі ще належить пережити великі моменти: неодмінне і безумовне повернення Криму, припинення війни і перемогу на Донбасі, вступ до НАТО, будівництво сильної, вільної, успішної, красивої країни!

З Божим благословінням, з вірою в успіх, з новими силами, – тільки вперед, Україно!

Юлія Тимошенко, лідер «Батьківщини», Facebook, 12 жовтня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова