Юлія Тимошенко: Петро Порошенко має відповідати за ті ціни на газ, які платив Янукович

Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко переконана, що мафія, яка зараз знаходиться при владі, сидітиме у в’язниці за пограбування українського народу, якому продає дорогий газ.

Про це вона заявила сьогодні на брифінгу в парламенті.

За її словами, влада не говорить правду про те, що принцип «бери або плати» – це типовий контракт для всіх європейських споживачів російського газу.

«У 2011 році Європейська комісія провела антимонопольне розслідування і чітко визначила, що це монопольна вимога, яка не може бути допущена в контрактах. Після цього всі крани ЄС  почали крок за кроком скасовувати принцип «бери або плати»: і Німеччина, і Чехія, і Словаччина і Польща. Тепер скасувала й Україна. І в цьому немає нічого екстраординарного», – пояснила лідер «Батьківщини».

Як зауважила Тимошенко, за цим принципом наша держава за вісім років існування контракту не заплатила жодної копійки, і «та істерика, яку зараз влаштували, – чиста пропаганда проти нашої команди».

«На жаль, корумпована мафія Петра Порошенка, а також їхні пустодзвони і маріонетки, які живуть і працюють за їхній рахунок і на їхню користь, сьогодні використали рішення Стокгольмського арбітражного суду для того, щоб нищити нашу партію як опонентів», – додала вона.

Парламентар нагадала, що Арсеній Яценюк та його оточення, яке так активно критикують газові контракти, у 2012  році увійшов до партії «Батьківщина» і завдяки цьому отримав пост прем’єр-міністра.

«Я хочу запитати у Арсенія Яценюка, чи щирий він, коли говорить про те, що газові контракти 2009 року є кримінальними і корупційними? Чи був він щирим, коли я сиділа у в’язниці, а він за списком партії «Батьківщина» пройшов до парламенту та після мого звільнення кричав від щастя «Юля! Юля!» – запитала вона.

Юлія Тимошенко також звернулася до дружини Генпрокурора і представника президента  у парламенті Ірини Луценко.

«Коли її чоловік був ув’язнений, за  моєю пропозицією, щоб захисти його та її особисто, ми запропонували пані Ірині місце у списку нашої партії. І вона стала депутатом «Батьківщини». Вона тоді  також вважала, що газовий контракт 2009 року розпочав війну в Україні?» – обурилася політик.

Лідер «Батьківщини» порадила подивитися вирок Печерського суду, винесений суддею Кіреєвим, згідно з яким ціна на газ в 2009 році була 232,98 дол., а не 450 або 500 дол. – вас свідомо вводять в оману! Натомість сьогодні чинна корумпована влада встановила ціну на газ для народу 280 дол. за тис куб. м. Я зараз беру зобов’язання перед народом України, що ця мафія саме за це сидітиме! За те, що вони пограбували людей, продаючи український газ дорожче, ніж після контракту 2009 року продавався російський газ», – пообіцяла народний депутат.

За контрактом,  який сьогодні сварять, ціна газу становить 140-160 дол. за тис. куб. м, «а ви його купуєте на корупційній основі через посередників майже по 230 дол.», додала Тимошенко.

Вона заявила про ініціювання кримінальної справи проти Порошенка за ціну на вугілля «Роттердам+», яка призвела до подорожчання електроенергії для людей майже в п’ять разів.

Як нагадала лідер партії, Європейський суд з прав людини чітко сказав, що справа проти неї була політичною, а Верховний суд України в повному складі також підтвердив відсутність складу злочину в її діях.

Юлія Тимошенко також вимагає від уряду Гройсмана оприлюднити звернення до Стокгольмського суду: «Ви побачите, що в кожній позиції звернення до Стокгольмського арбітражу, щоб відсудити гроші, переплачені Януковичем, вони посилаються на контракт 2009 року, оскільки Янукович не платив ці гроші згідно контракту, а платив їх згідно корумпованих домовленостей».

Вона також зауважила, що тоді міністром економіки в уряді Януковича-Азарова був Петро Порошенко і він візував і має відповідати за ті ціни на газ, які платив Янукович.

«Якщо ціни буди не чесні, завищені, то потрібно і Порошенка притягувати до кримінальної відповідальності. І я буду дуже рада, якщо на базі контракту 2009 року буде повернуто те, що переплатив Янукович», – наголосила парламентар.

Насамкінець Юлія Тимошенко звернула увагу на той факт, що в типовому контракті на поставку газу «Газпромом» в усі країни Європи, зокрема і в Україну значиться пункт, який дозволяє укладати ціну на наступний період без формули.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова