Юлія Тимошенко: Люди з особливими потребами чекають на системний державний захист

Влада мусить передбачити захист людей з особливими потребами, надати гідне фінансування базових програм не за залишковим принципом, забезпечити виплати не нижчі, від прожиткового мінімуму та розробити нове законодавство щодо людей з інвалідністю.

Про це заявила голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко на засіданні Комітету з питань соціальної політики.

За її словами, державна підтримка людей з особливими потребами має стати пріоритетом для нинішнього уряду.

Лідерка «Батьківщини» зауважила, що відповідно до Міжнародної конвенції «Про права людей з інвалідністю», при всіх міністерствах мають бути створені обов’язкові інституції зі спеціально визначеними функціями щодо забезпечення прав людей з особливими потребами.

«Пропозиція «Батьківщини» дуже проста. Насамперед, потрібно у складі парламентського комітету створити спеціальний підкомітет з питань соціального захисту і реабілітації осіб з інвалідністю та регулювання діяльності їх підприємств і громадських об’єднань. Треба негайно переглянути та посилити ті закони, які забезпечують виконання Конвенції стосовно людей з інвалідністю», – зазначила Юлія Тимошенко.

Також лідер партії  наголосила на тому, що соціальна допомога людям з особливими потребами не може бути нижчою за мінімальний прожитковий мінімум. Окрім того, треба передбачити в бюджеті на 2020 рік державне фінансування програм у рамках концепції «безбар‘єрна країна». Варто також звернути увагу на необхідність підвищення фінансування реабілітаційних закладів для осіб з особливими потребами, забезпечити рівність фінансування програм для громадських організацій.

Політик закликала представників громадських організацій розробити нові порядки розподілу державних коштів.

«Потрібно створити спеціальну систему соціального захисту, як у контексті забезпечення роботою, так і в контексті фінансування. Виділення коштів на програми для людей з особливими потребами повинно здійснюватися системно, а не за залишковим принципом», – підсумувала Юлія Тимошенко.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова