Юлія Тимошенко: Долю країни мають вирішувати люди, а не влада за їхньою спиною

Країні потрібен закон, який забезпечить громадянам можливість брати реальну участь в управлінні державою.

Про це заявила Юлія Тимошенко під час представлення у Верховній Раді внесеного «Батьківщиною» законопроєкту №2182 «Про всеукраїнський референдум».

«Влада має слухати людей і виконувати їхню волю, а не відтискати їх на узбіччя управління країною, як це було досі, коли українців використовують кожну виборчу кампанію, а коли вона закінчується, про них просто забувають. У нас інтелектуальний народ, інтелектуальна нація, і якби ми здатні були долучити людей до управління країною – це був би унікальний потенціал, який дав країні можливість підніматися», – зауважила лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко переконана, що досі в країні не було закону про народовладдя, бо він заважав би президенту Володимиру Зеленському «проводити чужі інтереси через парламент, уряд, бо референдум точно не схвалив би 90% того, що президент робить сьогодні».

«Коли майже все передали в управління іноземним наглядовим радам, коли вже прийняли закони про розпродаж землі і державної власності, коли вже підписали меморандум з МВФ, який несумісний з суверенітетом України, – лише тепер вноситься документ, начебто про проведення референдуму», – обурилася Голова партії.

При цьому Юлія Тимошенко застерегла, що згідно з президентським законопроєктом про народовладдя, громадян фактично позбавляють права вимагати референдуму з власної волі.

«Якщо сьогодні ми обговорюємо таке складне питання як референдум за народною ініціативою і як народне вето на закони, то давайте не будемо лукавити й не будемо підставляти людей під той закон, який для них працювати не буде. Один референдум по вето на закон у рік. Хіба це народовладдя? Ні, це обман», – наголосила лідер «Батьківщини».

За словами Юлії Тимошенко, країні потрібна не чергова імітація, а реальні інструменти народовладдя.

«Наша команда завчасно внесла свій законопроєкт про референдум. Давайте всі разом попрацюємо над тим, щоб ці закони реально дали людям право проводити референдум, накладати вето на закони, які їм не подобаються, і щоб люди відчули, що їх хоча б раз за всі ці роки не обдурили», – закликала Юлія Тимошенко.

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова