Юлія Тимошенко: Для України важливо експортувати минулий врожай зерна  

Україні не загрожує продовольча криза, тому надлишок зерна потрібно якомога швидше експортувати. Для цього мають паралельно працювати всі шляхи: посилення авто- й залізничного вивезення, дипломатичні переговори для можливості супроводу наших кораблів із зерном гуманітарними конвоями та надання Україні протикорабельних ракет для швидкого розблокування українських портів.

Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі «Єдиних новин».

Вона пояснила, чому для України питання експорту зерна сьогодні надзвичайно важливе.

«Наші аграрії не можуть продати своє зерно, і відповідно, не отримують обігових коштів для нормальної роботи. Тому потрібно хоча б 50% їхнього зерна негайно викупити в держрезерв. До того ж приблизно 20% валюти, яка заходить в Україну, надходить від експорту зерна, тому від цього залежить стабільність курсу гривні. І останнє – у нас  через 1,5 місяця буде вже новий врожай, і його просто не буде куди розміщувати», – застерегла Юлія Тимошенко.

На її переконання, для можливості розблокування експорту зерна потрібно використати всі можливі шляхи, окрім послаблення санкцій щодо країни-агресора: «Якщо країні, яка вбиває наших дітей, будуть послаблювати санкції, – це шлях в нікуди».

Лідерка «Батьківщини» проаналізувала всі наявні ініціативи західних країн щодо можливості вивезення українського зерна та зауважила, що найбільш дієвий – це військове розблокування портів.

«Україна мусить посилити дипломатичні переговори, щоб отримати протикорабельні ракети «Гарпун». Тоді ми зможемо розблокувати наші порти швидко та якісно, одночасно знищивши приблизно 20 ворожих суден, які стоять в наших акваторіях, зокрема підводні човни», – повідомила Юлія Тимошенко.

Політикиня додала, що європейський варіант із «зеленими коридорами», або «експортом солідарності» дозволяє вивозити 1 мільйон 300 тонн зерна щомісяця, при необхідності експорту 20 мільйонів тонн, тобто цього недостатньо.

«Існує ще дипломатичний шлях, який полягає в тому, що команда західних країн, в тому числі Туреччина, пропонують застосувати так звані «гуманітарні конвої», які будуть супроводжувати наші судна з зерном. Для цього потрібна згода рф. Якщо цей варіант можливий, то це безумовно також важлива ініціатива», – вважає лідерка «Батьківщини».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова