Юлія Тимошенко: Державні підприємства перетворилися на центр живлення корупційних схем

Після того, як з 2014 року до державних корпорацій почали вводити іноземні наглядові ради, їхнє управління стало основою живлення всіх корупційних схем.

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

«В державній власності зазвичай залишаються ті підприємства, які забезпечують функціонування країни та національну безпеку. У нас це газопроводи, нафтопроводи, газові сховища, підприємства Укроборонпрому, Енергоатом, Укрзалізниця, Укрпошта та інші. Але з 2014 року буцімто для покращення їхньої роботи були введені іноземні наглядові ради, а Уряд, президент і парламент були виведені з системи управління корпораціями», – повідомила Юлія Тимошенко.

Як зауважила лідер «Батьківщини», раніше всі державні підприємства більшу частину своїх прибутків мусили платити в держбюджет, а тепер все управління глибоко корумповано, а підприємства стали збитковими.

«На прикладі однієї корпорації НАК «Нафтогаз» можемо подивитися, чим це все завершилося. Державний аудит виявив, що 225 мільярдів гривень виведено з країни, 75 мільярдів гривень недоплачено в бюджет, натомість заробітна плата Вітренка, який був заступником керівника «Нафтогазу», складала 24 мільйона гривень в місяць. Члени наглядової ради також отримують багатомільйонні зарплати. Йде масштабне розкрадання фінансового потоку, який належить державі», – обурилася Юлія Тимошенко.

На її переконання, державні підприємства потребують професійного управління, щоб збільшувати прибутки й поповнювати ними державний бюджет.

«Державні корпорації можуть суттєво покращити фінансово-економічну ситуацію в країні. Для цього їхнє управління мусить здійснюватися ефективно. Безумовно, на конкурсних засадах, але під жорстким контролем держави. Можна залишати управляючим українським компаніям якісь невеликі відсотки від прибутку, якщо ці прибутки примножуються, але головний фінансовий потік мусить служити Україні, українцям і національному бюджету», – впевнена лідер «Батьківщини».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова