Ухвалюючи доленосні для країни рішення, влада має радитись з народом, аби не припускатися трагічних історичних помилок. Україна має бути сильною в системі безпеки та оборони, а членство в НАТО – шанс надалі запобігти війні.
На цьому лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко наголосила під час ухвалення постанови про Звернення Верховної Ради України до парламентів та урядів іноземних держав, ООН, ЄС, НАТО та ПА НАТО з нагоди 30-ї річниці підписання Будапештського меморандуму, згідно з яким Україна мала б отримати гарантії безпеки в обмін на відмову від ядерної зброї.
«На шляху нашої незалежності наша країна і влада, яка певний час панувала в Україні, допустила цілу низку трагічних історичних помилок. І одна з них, яка потім привела до сотень тисяч загиблих людей, до втрати територій, до руйнації життя нашої країни, до катастрофи, яку ми переживаємо сьогодні, – це віддати ядерну зброю», – зазначила Юлія Тимошенко.
Вона констатувала, що тодішні керівники країни не радилися з народом, щоб «третій за потужністю потенціал у світі ядерної зброї віддати сьогоднішньому ворогу», і висловила переконання, що доленосні рішення, аби не припуститися трагічних помилок, можна ухвалювати, лише отримавши на це згоду українського народу.
Юлія Тимошенко також нагадала, що у 2014 році керівники країни так само «не спитали в тих, хто давав гарантії, про те, як вони по цих гарантіях будуть розраховуватись».
З огляду на це, підкреслила лідерка фракції, завдання для країни – «боротися за самодостатність України в системі безпеки й оборони, що дасть можливість жити й вижити».
«Єдиний шанс запобігти війні далі – це членство України в НАТО. І так треба було робити замість Будапештського меморандуму. Слава Україні!» – підсумувала Юлія Тимошенко.