Боротьба з лобізмом має бути реальною, а урядовий законопроєкт про доброчесне лобіювання є непридатним для здійснення ефективного контролю над діяльністю лобістів.
Про це, представляючи власний законопроєкт №3059 щодо контролю над лобістською діяльністю, заявила сьогодні в парламенті лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко.
Вона нагадала, що документ був розроблений та зареєстрований ще чотири роки тому, однак його розгляд у Верховній Раді блокувався, хоча законопроєкт мав підтримку в представників різних фракцій, які його також підписали.
«Наш законопроєкт був присвячений тому, щоб кожен лобіст, де б він не працював – в громадських організаціях, в лобістських групах – мав чітку звітність, пояснював, звідки він отримує кошти і міг чітко заявити, що він вимагає від органів влади. Це б поставило лобістську діяльність під фундаментальний контроль», – наголосила Юлія Тимошенко.
Лідерка фракції підкреслила, що законопроєкт орієнтований на найкращі світові стандарти в цій царині, і є по суті адаптованою до українських реалій версією американського закону про лобізм.
«У законопроєкті є всі складові контролю, звітності, відповідальності», – запевнила вона і закликала колег по парламенту підтримати проєкт «Батьківщини».
Юлія Тимошенко також обурена тим, що розгляд такого важливого для суспільства закону, розробленого на базі найкращих світових стандартів, блокувався чотири роки.
«Хіба прозорість руху коштів за лобізм, хіба прозорість роботи, у тому числі громадських організацій, не є складовою антикорупційної діяльності та загального контролю недопущення шкідливого лобізму для держави? Є тоді питання: чому розгляд блокувався 4 роки?» – запитала депутатка.
І хоча урядовий законопроєкт щодо лобізму є, за словами Юлії Тимошенко, «абсолютно непридатним для здійснення реального контролю над діяльністю лобістів», фракція «Батьківщина» голосувала за ухвалення його за основу, очікуючи, що документ буде доопрацьований з урахуванням норм законопроєктів, розроблених депутатами фракції.