Юлія Тимошенко: «Батьківщина» розробить пакет змін до бюджету-2022, які пустять гроші на вирішення головних проблем людей

Закладені на наступний рік соціальні виплати не будуть прив’язані до мінімального прожиткового рівня, а тому пенсії та зарплати залишаться мізерними, й про жодне завершення епохи бідності не йдеться. Розуміючи це, наша команда вноситиме пакет пропозицій для покращення життя українців.

На цьому наголосила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Я, як двічі прем’єр-міністр, завжди аналізую цифри, і в проєкті бюджету дивлюся на показники, що стосуються життя людей. За міжнародними конвенціями, не можна людині платити нижче мінімального прожиткового рівня. Але в бюджеті-2022 заклали 44% від цього показника, тобто вдвічі нижче. Це стосується пенсій, які залишатимуться нижче 2 тисяч гривень, хоча сьогодні мінімальний прожитковий рівень сягає 4 тисяч гривень. Це й тарифна сітка, тобто зарплати бюджетних установ. Вони її скасували, і тепер директор школи буде отримувати зарплату приблизно як вчитель-початківець», – пояснила Юлія Тимошенко.

Інша важлива частина бюджету, за її словами, це комунальні тарифи та субсидії.

«Попри радикальне збільшення всіх тарифів, у бюджеті закладають субсидії на рівні цього року, яких уже сьогодні не вистачає!» – обурилася лідер «Батьківщини».

Також на наступний рік закладено на 112 мільярдів  гривень менше, ніж треба було б виділити, на медичну галузь.

«Це означає, що кожна людина не зможе лікуватися без власних грошей. У нас вся країна, враховуючи дітей, буде недолікована», – зауважила політик.

Водночас Юлія Тимошенко звернула увагу на те, що додаткових доходів до держбюджету від митниці не очікується, що свідчить, що боротьба з контрабандою провалена повністю. Проте урядовці в проєкт бюджету порахували доходи від ще не ухваленого законопроєкту №5600, який містить низку порушень прав людини.

«Знаючи цю ситуацію та розуміючи, як мусить виглядати сьогодні соціальна політика, ми будемо подавати серйозні пропозиції від нашої команди уряду. Ми покажемо, де скоротити бюджет, до речі, знову чомусь збільшуються видатки на утримання керівників держави. Ми дамо пакет фундаментальних пропозицій разом із законами, які треба ухвалювати, але чи дослухаються вони до нас, ніхто цього не знає», – резюмувала лідер «Батьківщини».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова