Юлія Тимошенко: «Батьківщина» продовжуватиме боротьбу за право українців бути господарями на власній землі

Не можна допустити, щоб влада під гаслами начебто реформ приводила в дію нищівні закони, перетворюючи країну в сировинний придаток та позбавляючи людей їх конституційного права господарювати на власній землі.

На цьому наголосила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі програми «Голос народу» на телеканалі «112. Україна».

Юлія Тимошенко зауважила, що сьогодні весь світ орієнтується на мале фермерство як форму господарювання на землі, а ООН минулого року оголосила десятиліття розвитку сімейних ферм.

«Сусідня Польща, за різними статистичними даними, сьогодні має близько півтора мільйона фермерських господарств. Це і робочі місця, і потужний середній клас. А в нас же всього лиш 28 тисяч фермерських господарств, які працюють, і 44 тисячі облікованих. Це просто непорівнянні речі – на золотій землі не дали створити фермерські господарства, бо великі корпорації й міжнародні, і українські просто цю землю розібрали за безцінь», – обурилася політик.

Однак, за словами Юлії Тимошенко, протягнутий президентом та монобільшістю закон про розпродаж землі взагалі закриває шлях для розвитку сімейних ферм, або малих та середніх сільгосппідприємств, перетворюючи Україну у сировинний придаток.

«Це означає, що наші чорноземи, наші найкращі землі будуть приносити прибутки глобальним корпораціям, а ми залишимося навіть без якісних харчових продуктів, без робочих місць та без прибутку», – застерегла Голова партії.

Юлія Тиошенко запевнила, що «Батьківщина» буде продовжувати боротьбу за українську землю і не дозволить владі під гаслами реформ проводити колонізацію України.

«Ми звернулися до Конституційного суду, і він прийняв наше подання, де ми просимо визнати закон про розпродаж землі неконституційним. Я переконана, що для цього є всі шанси. Якщо раптом цього не трапиться, ми, дочекавшись ухвалення закону про референдум, звертатимемося до людей з проханням накласти вето на закон про розпродаж землі, або, згідно з новим законодавством, проводитимемо референдум й запитаємо в українців, чи дають вони згоду на продаж сільськогосподарської землі. Я переконана, що понад 70% людей скажуть «ні». Ми не дамо нікому забрати українську землю в народу!» – наголосила лідер «Батьківщини».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова