Юлія Тимошенко: «Батьківщина» продовжить боротьбу за українську землю

Минулого року монобільшість ухвалила закон, яким дозволила продавати українську сільськогосподарську землю, а зараз влада хоче зняти будь-які обмеження й усунути державу від цього процесу. Фракція «Батьківщина» у законний спосіб протистоїть цим намірам.

Про це повідомила в ефірі «Українського радіо» Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

«Земельний пакет містить три закони. Перший вони вже ухвалили, і він набуває чинності 1 липня. Другий вони протискають зараз, щоб земля продавалась без будь-яких обмежень і без участі держави. А третій передбачатиме продаж землі через аукціони, що гарантує безперспективне змагання українських фермерів з глобальними банками», – зазначила політик.

За її словами, минулого тижня у Верховній Раді розглядалися правки до законопроєкту 2194, який вносить до Земельного кодексу України 5 особливо небезпечних змін.

«Змінами до Земельного кодексу вони знімають низку важливих заборон. Держава повністю усувається від будь-якого впливу на продаж землі, а також контролю за її використанням. Навіть зміна цільового призначення буде здійснюватися власником землі, а не державою. Скасовується заборона на продаж землі іноземцям. Скасовується поняття «особливо цінні землі», що дозволить розпродувати наше національне надбання – ліси, водойми, природні заповідники. Натомість дозволяється знімати верхній родючий шар ґрунту. Це трагічний закон, який остаточно добиває нашу землю, тому «Батьківщина» і внесла тисячі правок до нього», – пояснила Юлія Тимошенко.

Вона зауважила, що найкращий шлях розвитку сільського господарства запропонувала ООН, визнавши пріоритетом десятиліття розвиток сімейного фермерства. Але цьому передуватиме серйозна боротьба задля захисту української землі.

«Треба не допустити ухвалення цих законів у Верховній Раді, і «Батьківщина» над цим працює. Також варто дочекатися рішення Конституційного Суду, до якого наша команда направила подання про визнання неконституційним всього земельного пакета законів. Якщо цього не станеться, ми будемо підіймати народ і разом боронити землю», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова