«Батьківщина» підтримає лише незалежний від президента склад ЦВК, – Юлія Тимошенко

«Батьківщина» підтримає лише незалежний від Президента України склад Центральної виборчої комісії і не голосуватиме за підконтрольну чи афілійовану з главою держави комісію.

Про це лідер фракції Юлія Тимошенко наголосила журналістам на брифінгу за підсумками Погоджувальної ради керівників парламентських фракцій  та комітетів.

«Більшість внесених президентом кандидатур до складу ЦВК є залежними від нього, афілійовані з ним. Але я хочу сказати, щоб Порошенко більше не розраховував на те, що ЦВК щось сфальшує на його замовлення, як це відбувалося на попередніх президентських виборах», – зазначила вона.

Політик  нагадала, що на 13 вакансій президентом подані 14 кандидатур до складу ЦВК.

Лідер партії не впевнена, що висуванець від «Батьківщини» буде  проголосований: «Адже у президента є план не пропустити до ЦВК кандидатуру від нашої політичної сили, щоб усунути нас від контролю за процесом виборів президента та парламенту».

Водночас вона попередила, що «Батьківщина» створила на кожній виборчій дільниці справжню фортецю з людей, які віддані Україні, демократії та чесним виборам».

«За законом, на кожній дільниці кожен спостерігач та член комісії зобов’язаний отримати оригінальний протокол з мокрою печаткою з підсумками голосування, – додала політик. – Ми не покладатимемося на те, що робитиме чергова продажна та залежна ЦВК. Ми матимемо оригінальні протоколи з мокрими печатками з дільничних комісій, які ми пред’явимо  міжнародній спільноті. Ми не дамо більше сфальшувати будь-які вибори: ні президентські, ні парламентські!»

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова