Юлія Тимошенко: «Батьківщина» підніматиме людей на боротьбу з незаконними тарифами

Юлія Тимошенко вважає, що суд однозначно скасує постанову уряду Гройсмана про незаконне підвищення ціни на газ, а також постанову НКРЕКП про підвищення вдвічі тарифів на централізоване опалення.

Про це лідер «Батьківщини» заявила перед початком судового засідання у справі за її позовом проти НКРЕКП.

«Ні уряд, ні НКРЕ не мали права приймати рішення про підвищення тарифів, це не їхня компетенція. І я переконана, що якщо суд буде справедливо судити, то ці постанови будуть скасовані і ми повернемо справедливу ціну і на газ, і на тепло», – зазначила Тимошенко.

Голова партії також звернула увагу на ухвалений парламентом в першому читанні законопроект «Про ринок електричної енергії України». Як відомо, «Батьківщина» виступила категорично проти проекту закону №4493, оскільки він запроваджує мегакорупцію на енергоринку.

За словами Тимошенко, замість того, щоб передбачити продаж електроенергії людям напряму, «вводиться посередник, який згідно з цим законом, буде призначатися урядом».

«Я хочу запитати: хто такий корупційний закон розробив? Хто його вніс до парламенту і хто буде відповідати? І людям треба знати про те, хто за цей закон голосував. А голосували: Блок Петра Порошенка, «Народний фронт» і Опозиційний блок, які спільно хочуть підняти людям в два-три рази вартість електроенергії», – обурилася народний депутат.

Лідер «Батьківщини» вважає, що цей закон необхідно негайно знімати з розгляду, інакше це буде чергова криза і катастрофа для людей.

«Мені дуже шкода, що Гройсман вносить такі корупційні закони до парламенту, а парламент має більшість, яка ці корупційні закони ухвалює. І мені шкода, що також цей закон підтримала фракція «Самопоміч»: думаю, вони просто не розібралися в цьому законі», – зазначила Юлія Тимошенко.

Вона також нагадала, що «Батьківщина» бореться проти незаконно підвищених комунальних тарифах у судах, і запевнила що протестуватиме проти завищеної ціни на електроенергію для людей.

«Щодо газу – ми зараз у судах. Щодо електроенергії – ми поки що на круглих столах і докладаємо всіх зусиль, щоб цей корупційний закон не пройшов. Я буду піднімати профспілки, звертатися до всіх трудових колективів. Якщо цей закон про ринок електроенергетики пройде,  тоді це означатиме, що відбувається свідомий плановий геноцид української нації. Як можна підвищувати ціну на електроенергію для українців, яка і так вже вище, ніж в інших країнах Євросоюзу», – заявила Тимошенко.

Політик також наголосила, що в разі ухвалення закону про електроенергетику тарифи на електроенергію будуть вдвічі-втричі більші, ніж зараз.

«Ми будемо доводити в суді, що тарифи завищені. Якщо ні, то ми підніматимемо людей. Ми будемо діяти мирно, як в Польщі, коли 200 тисяч людей вийшли на вулиці і примусили уряд повернутися до тих рішень, які потрібні народу, а не тих, які потрібні корупціонерам», – додала лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко також заявила, що готує звернення до НАБУ щодо необґрунтованої ціни на тарифи на газ.

«Якщо сьогодні брати за прямим контрактом 2009 року, ціна на газ – не більше 120 доларів за тис кубометрів. Вони завозять нібито газ з Європи, який насправді є російським газом по 185 доларів  – різниця 65 доларів  на тисячі кубометрів. Я найближчим часом звернуся до НАБУ і покажу всі документи, хто як заробляє цю націнку на газі, нібито проводячи його через Європу. Насправді це російський газ і ця різниця 65 доларів заробляється нечесно на українському народі», – підсумувала Голова партії.

Тексти позовів Юлії Тимошенко можна переглянути тут:

Оскарження Постанови КМУ №315

Позов до НКРЕКП

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова