Юлія Тимошенко: «Батьківщина» ініціює перевірку всіх державних монополій

Вище керівництво країни, урядовці та чиновники прийшли на посади не для того, щоб налагодити життя людей, а з метою набити власні кишені, призначаючи собі надзарплати та витягуючи останнє з українського бюджету.

На цьому наголосила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час пресконференції в Києві.

«Генеральний директор «Укрпошти» сьогодні отримує 1 мільйон 900 тисяч гривень в місяць – це не тільки заробітна плата, це всі виплати. Член наглядової ради «Укрзалізниці» отримує 588 тисяч гривень в місяць з усіма виплатами. Державний секретар міністерства культури за місяць отримує 497 тисяч 700 гривень. Перший заступник міністерства культури 405 тисяч гривень. Це лише найяскравіші приклади, але всі вони свідчать про те, що високопосадовці почали жити щасливо і закінчили епоху бідності для себе, але не для людей», – обурилася лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко зауважила, що чиновники на всіх вертикалях влади сьогодні забезпечили собі окреме щасливе життя, яке відірване від розвитку економіки країни, від реального стану речей у фінансовому секторі та від плану виконання бюджету.

«Розриви у заробітних платах між простими працівниками й керівниками галузей катастрофічні. Між керівником Укрпошти та звичайним листоношею, який отримує 6 тисяч 200 гривень в місяць, розрив зарплати у 304 рази. Розрив між зарплатами держсекретаря міністерства культури, який отримує в місяць 497 тисяч 700 гривень, і вчителем музичного мистецтва, який отримує 9 тисяч гривень в місяць, – у 55 разів. Член наглядової ради «Укрзалізниці» отримує 588 тисяч гривень в місяць, а машиніст локомотиву – 23 тисячі гривень в місяць, розрив у 26 разів. Це треба припиняти й на цьому потрібно раз та назавжди поставити крапку», – зазначила Юлія Тимошенко.

Голова «Батьківщини» назвала блюзнірськими виправдання чиновників і керівників державних монополій, що їхні зарплати пояснюються їхньою «ефективністю», нагадавши, що гроші для оплати «послуг» цих менеджерів щодня витягуються з кишень звичайних українців. Юлія Тимошенко повідомила, що «Батьківщина» ініціює створення у парламенті тимчасової слідчої комісії, яка б зайнялася ретельною перевіркою діяльності державних корпорацій.

«Батьківщина» ініціює створення у Верховній Раді ТСК щодо перевірки та контролю за фінансами державних корпорацій і монополій за останні шість років. Необхідно з’ясувати, що там робили, куди зливали наші гроші, чому вони не потрапляли у бюджет, хто наживався на цих фінансових державних потоках. Мусимо перевірити кожну державну корпорацію та монополію і стати ініціатором притягнення до кримінальної відповідальності всіх, хто був залучений і продовжує корупцію на державних фінансових потоках», – резюмувала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова