Юлія Тимошенко: Антикорупційний суд має бути позбавлений політичних впливів

Антикорупційний суд має бути незалежним від Президента України та будь-яких інших політичних впливів.

Про це лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко заявила журналістам у кулуарах парламенту, коментуючи ухвалення у першому читанні президентського законопроекту про Антикорупційний суд України.

На її переконання, до відповідного проекту закону треба внести суттєві зміни.

«Головне, що має бути в законі про Антикорупційний суд – його незалежність від Президента України, від будь-яких політичних інституцій, від будь-яких корупційних і некорупційних впливів. А Порошенко вніс до Верховної Ради закон, за яким суд тотально залежний від президента. Тому що президент боїться, що першим клієнтом Антикорупційного суду буде саме він»,— наголосила лідер партії.

Вона також повідомила, що «Батьківщина» внесла альтернативний законопроект про повністю незалежний від президента, уряду та парламенту Антикорупційний суд (№7440-4). І якби він був ухвалений в депутатській редакції, то «гарантовано були б дотримані всі вимоги Венеціанської комісії, інших міжнародних інституцій, і з’явився би шанс для реальної боротьби з корупцією».

Політик пояснила, що депутати з різних фракцій ухвалили у першому читанні президентський законопроект, адже він першим ставився на голосування. Парламентарі боялися, що не буде проголосований жодний опозиційний проект, що заблокує створення Антикорупційного суду взагалі, додала вона.

Але Юлія Тимошенко сподівається, що буде можливість для суттєвої зміни документу через поправки.

«Наша фракція запропонує поправки та зміни до президентського законопроекту (№7440). У підсумку ми голосуватимемо за той документ, у якому не буде політичного впливу діючого президента», – підсумувала лідер «Батьківщини».

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова