Євросоюз знову закликав звільнити Надію Савченко

Європейський Союз закликав негайно звільнити народного депутата України, члена Парламенської асамблеї Ради Європи Надію Савченко.

Про це йдеться в заяві, яку оприлюднено сьогодні від імені Офіційного представника Європейської зовнішньополітичної служби.

«ЄС вважає повідомлення про сухе голодування Савченко надзвичайно тривожним», – сказано у повідомленні.

Тож Європейський Союз продовжує закликати до негайного звільнення Надії Савченко.

«У ЄС вважають, що такий крок повністю відповідав би комплексу заходів щодо реалізації Мінських угод у частині зобов’язань щодо звільнення усіх заручників і незаконно затриманих осіб», – йдеться в заяві.

Офіційне представництво Європейської зовнішньополітичної служби також нагадало Росії, що саме вона несе відповідальність за людей, яких вона утримує під вартою.

«ЄС підкреслює, як робив це і в попередніх випадках, що Росія несе відповідальність за здоров’я, належне поводження та і дотримання прав людини всіх осіб, які утримуються під її вартою», – говориться в комюніке.

Нагадаємо, сьогодні депутат Європарламенту Петрас Ауштревічус заявив про намір просити Верховного представника Євросоюзу із зовнішньої та безпекової політики Федеріку Могеріні ініціювати «список Савченко», який за зразком «списку Магнітського» накладатиме санкції на російських високопосадовців.

4 березня українська льотчиця Надія Савченко оголосила сухе голодування на знак протесту проти того, що їй не надали можливості промовити останнє слово на судових дебатах.

6 березня по всьому світі прокотилися акції на підтримку Надії Савченко.

Також лідер «Батьківщини»  Юлія Тимошенко також закликала всіх українців вийти на мітинг-пікет, який пройде 9 березня о 11:00 під стінами російського посольства у Києві.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова