ЄНП: Мирна угода, укладена без участі України і ЄС, без гарантій територіальної цілісності, підбадьорить росію продовжувати війну

На Конгресі Європейської народної партії у Валенсії ухвалено надзвичайну резолюцію «Солідарність з Україною», одним з ініціаторів якої стала партія «Батьківщина».

«Від імені народу України вітаю ухвалення резолюції. Команда «Батьківщини» є одним зі співавторів цього документа. Це солідарність в дії», – наголосила лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

У резолюції ЄНП закликає «використати всі засоби для того, щоб покласти край неспровокованій, незаконній, терористичній та невиправданій загарбницькій війні росії проти України та наголошує, що будь-яка угода, укладена без участі України та європейських союзників, яка не гарантуватиме суверенітету та територіальної цілісності України, не міститиме чітких безпекових зобов’язань та підриватиме архітектуру європейської безпеки, центром якої є НАТО та ЄС, не принесе справедливий, сталий і тривалий мир, а натомість підбадьорить росію продовжувати подальшу агресію та війну».

A01_ER_Ukraine_2904

При цьому, в документі підкреслюється, що «на даному етапі ключовим завданням є зміцнення України в політичному, військовому, фінансовому, гуманітарному та економічному плані завдяки міцним гарантіям безпеки на її шляху до членства в ЄС і НАТО».

У цьому звʼязку ЄНП закликає прискорити переговори щодо вступу України до ЄС, просувати пропозиції Європейської комісії щодо підтримки інвестицій та закупівель для нарощування оборонної промисловості України, забезпечити належну підготовку українських військовослужбовців у рамках Місії ЄС з надання військової допомоги, максимально збільшити та прискорити військово-технічну допомогу Україні шляхом надання їй систем протиповітряної оборони (зокрема «Patriot» та SAMP/T), ПЗРК, артилерійських систем, артилерійських боєприпасів великого калібру, снарядів, ракет великої дальності, бронетехніки, тощо; розпочати у 2025 році конкретні дії щодо використання заморожених російських активів для підтримки оборонної промисловості України, стійкості економіки та відновлення після 2027 року; поширити санкції на інші ключові галузі російської економіки (металургію, IT, фінансову сферу, сільське господарство), збільшити морські патрулі тощо.

Окремо ЄНП закликала «українську владу зміцнити внутрішню політичну єдність та демократичну стійкість України, дотримуватися багатопартійності та плюралізму медіа, а також підтримувати конструктивну інклюзивну співпрацю з усіма політичними партіями у Верховній Раді у відповідності до демократичних принципів і цінностей, які мужньо та рішуче відстоює український народ».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова