Існує три легітимні, конституційні шляхи для припинення політико-олігархічної змови в країні та перезавантаження уряду вже зараз, не очікуючи руйнації країни та осінньої сесії Верховної Ради, але для цього потрібна політична воля демократичних депутатів і президента.
Про це лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко повідомила журналістам у кулуарах парламенту.
«Є три можливості перезавантажити Кабмін і зробити спробу зруйнувати кланово-олігархічну змову між парламентом та урядом. Власне кажучи, усі гілки влади в це втягнуті», – заявила вона.
Як пояснила політик, перша спроба – ухвалення резолюції недовіри уряду – «була грубо провалена».
Другою спробою політик вважає застосування п.12 статті 85 Конституції, згідно з якою парламент має право звільняти з роботи прем’єр-міністра, що тягне за собою відставку всього складу Кабінету Міністрів.
«Тоді можна буде спробувати привести уряд, який не пов’язаний з олігархією», – пояснила Юлія Тимошенко.
Третім мирним і конституційним шляхом перезавантаження уряду, за словами лідера, є «вихід з кланової коаліції усіх демократичних, чесних депутатів».
«Якщо коаліція втратить голоси і буде менше 226 депутатів, то це означатиме, що не існує «фасадної» коаліції, яка прикривала кланово-олігархічну змову та реальну кланово-олігархічну коаліцію», – пояснила народний депутат.
Юлія Тимошенко також уточнила, що відразу після розвалу «фасадної» треба розпочати процес створення нової коаліції, погодження кандидатури нового прем’єр-міністра та складу уряду, який має запропонувати новий очільник Кабміну.
«Ми вважаємо, що цей третій шлях є реалістичним, якщо всі народні депутати, які були членами коаліції, але які розуміють, що відбувся олігархічний переворот у державі, напишуть заяви і вийдуть з коаліції. Від усіх, хто сьогодні бореться з корупцією, бореться з кланами, гучно виступає на всіх ток-шоу, ми очікуємо не базікання, а реальних дій і реальних кроків для порятунку України», – наголосила політик.
Вона впевнена, що такий сценарій є можливим і є всі шанси «сформувати патріотичний та професійний, технічний уряд, узгоджений з громадянським суспільством, який не пов’язаний з кланами».
Окрім того, Юлія Тимошенко зазначила, що і резолюцію недовіри уряду можна переголосувати за процедурою ad hoc.
«Для того, щоб проголосувати, наприклад звільнення з посади прем’єр-міністра за 85 статтею Конституції, або переголосувати відставку уряду, потрібна політична воля президента, його фракції та всіх фракцій, які хочуть позитивних змін у країні», – вважає лідер «Батьківщини».
Вона впевнена, що в країні достатньо професіоналів, з яких можна сформувати новий уряд: «Їх треба пошукати у громадянському суспільстві, можливо, у цьому уряді, в інших органах влади, у парламенті».
Для запобігання «пропагандистським трюкам» Юлія Тимошенко вкотре наголосила, що ні вона, ні депутати «Батьківщини» не претендують на посади в новому технократичному уряді, а «Батьківщина» голосуватиме за уряд, «створений без будь-яких політичних квот та олігархічних впливів».