Хай будемо ми щасливі на своїй, Богом даній рідній і святій Землі, – Юлія Тимошенко привітала українців з Водохрещем

Сьогодні два великих християнських свята – Богоявлення та Хрещення Господнє. Або, як кажуть у нас зазвичай, – Водохреще.

Кажуть, що цього дня треба пірнати в ополонку, аби очистити тіло й душу, оновитися фізично й духовно…

Однак, ми прожили цілий рік так, наче нас щоденно силоміць занурювали в ополонку проти власної волі. Тому сьогодні, думаю, можна й утриматися від добровільних екзекуцій…

До того ж не забуваймо, що на річці Йордан, де й прийняв хрещення Ісус Христос з рук Івана Хрестителя, таки трохи тепліше, ніж у січневій Україні.

Головне – не в ополонці, не у ритуалах. Головне – у нашій вірі, у нашій здатності до очищення, до добрих справ, гарних помислів, любові. Чистота йде не з ополонки, а з душі нашої людської.

Сьогодні й справді за всіма ознаками світлий і великий день, славне й світле свято Водохреща. Навіть давні народні традиції вказують, що прикмети на сьогодні лише хороші. Якщо погода сонячна – будуть хліба чисті, якщо йде сніг – на добрий врожай, коли похмуро – хліба буде вдосталь. Хай так і буде, хай збуваються добрі прикмети. Нехай прийдуть до нас успіхи й перемоги. Хай будемо ми щасливі на своїй, Богом даній рідній і святій Землі.

І будемо ми й самі чисті від всілякої скверни та від злих помислів. І буде світло й чистота в Україні та у цілому світі. І допомагатиме Бог Україні й нам усім у наших добрих справах.

Христос хрещається! У річці Йордан!

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова