Володимир Кабаченко: Сьогодні потрібно вести перемовини щодо відтермінування боргу, а не щодо нових запозичень для країни

Досить дивною є ситуація коли президент говорить, що без МВФ у країні настане дефолт, а новообраний міністр фінансів стверджує, що без співпраці з МВФ дефолту не буде.

Треба розуміти:
– черговий транш МВФ – збільшення зовнішньої заборгованості, а відтак залежність української економіки від МФО;
– отримання траншу від МВФ не може бути умовою для прийняття антисоціальних і антиконституційних законів в Україні.

Три основні цифри:

1. Загальна сума державного та гарантованого державою боргу станом на зараз складає – 2,047 трлн грн.
2. Доходи державного бюджету на 2020 р. – 0,975 трлн грн.
3. Тобто, навіть при умові, що всі доходи йдуть виключно на погашення заборгованості, Україні потрібно 3 (!!!) роки на виплату зовнішнього боргу.

Найголовніше:

Задача професійного уряду не полягає у площині перекроїти вже і без того дефіцитний бюджет, взяти додаткові запозичення, для того, щоб пережити пік. Задача професійного (!) уряду полягає у проведенні переговорів щодо відтермінування по сплаті зовнішнім кредиторам.

В проєкті нового бюджету України розмір нових зовнішніх запозичень складає 265 млрд грн, в той час як погашення зовнішніх зобов’язань у 2020 р. – 129,7 млрд грн. Тобто, провівши переговори, можна б вже було запозичувати у 2 (!) рази менше. Так, проведення таких переговорів – це складна задача. Але, професійний уряд має діяти саме професійно, а не просто гратися у перестановку цифр.

Володимир Кабаченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 12 квітня 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова