Незабаром у Києві за програмою «70/30» можна буде ставити на дахах будинків сонячні батареї.
Комісія Київради з питань ЖКГ розширила напрямки впровадження теплосанації (утеплення фасадів, ремонт покрівель, вентиляції, заміна вікон та дверей тощо) в межах реалізації Програми співфінансування «70/30» енергоефективних заходів в будинках ОСББ та ЖБК.
Такі зміни до рішення Київради від 26 грудня 2014 року «Про положення про конкурс проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках Києва ОСББ та ЖБК» погодила комісія на своєму засіданні.
Необхідність внесення змін в положення виникла у зв’язку із застосуванням рішення Київради на практиці протягом 2015 року. Під час проведення конкурсу проектів з реалізації енергоефективних заходів було виявлено низку недоліків, які будуть ліквідовані внесенням змін до документу.
Цим проектом рішення доповнюються напрямки впровадження енергоефективних заходів. А саме можливості виконання в межах проекту реконструкції системи теплопостачання та /або гарячого водопостачання із застосуванням відновлювальних та альтернативних джерел енергії.
Усім відомо, що сьогодні найпоширенішими джерелами альтернативної енергії є сонячна і вітрова енергія.
І якщо в умовах міста важко собі уявити застосування вітрової енергії, що видобувається за допомогою вітряків, то застосування сонячних батарей та колекторів, які можна встановити на дахах будинків, є цілком реальним. За допомогою такої системи можна нагрівати воду, наприклад. Влітку у воді, нагрітій за допомогою сонячних батарей, можна помитися, то взимку воду можна нагріти сонцем до 30 градусів, а потім догріти її бойлером потрібної вам температури і, таким чином, витратити меншу кількість енергії на нагрів води електрикою чи газом.
Також відповідно до внесених змін стане можливим виконання капітального ремонту або технічного переоснащення внутрішньобудинкового електричного обладнання.
Сучасна новітня електропроводка і система лічильників краще зберігають енергію, витрачають менше енергії на своє утримання. Таким чином, заміна електричного обладнання – це механізм економії і безпеки.
Раніше ця програма в будинках дозволяла провести лише реконструкцію теплових пунктів та встановлення нових індивідуальних теплопунктів; утеплити фасади, провести теплоізоляцію та капітальний ремонт дахів; замінити вікна на енергозберігаючі в місцях загального користування; здійснити модернізацію та заміну внутрішньобудинкових інженерних мереж; встановити будинкові прилади обліку теплової енергії на опалення та/або встановити датчики руху для регулювання освітленості в місцях загального користування.
Що дуже важливо, у положення вносяться зміни, відповідно до яких забороняється участь у конкурсі переможців, конкурсів попередніх років, які не виконали роботи, що фінансувалися за рахунок власних коштів ОСББ та ЖБК, до повного виконання цих робіт.
Крім того, в передбачаються зміни, згідно з якими ОСББ та ЖБК отримають додаткові можливості (умови) гарантування вартості, що в проекті «70/30» виконуються за рахунок коштів ОСББ та ЖБК.
Володимир Бондаренко, голова депутатської фракції ВО «Батьківщина» у Київраді, Facebook, 7 квітня 2016 р.