Володимир Бондаренко: Чому після Революції Гідності нічого не змінилося на краще

Сьогодні важливо осмислити, чому так сталося, що після Революції Гідності нічого не змінилося на краще.

Оглядаючись на той період, який пройшов з часу так званої другої революції, усвідомлюєш, що, на жаль, нічого не змінилося на краще.

Суспільство залишилося таким як воно і було, тому що його керманичі стоять на тих же позиціях. Вони так само як і раніше крадуть. Вони так само або й більше, ніж раніше виконують завдання самозбагачення, розсовування велетенських коштів в офшорах. Не змінилася система організації життя суспільства в частині виборів, судової системи, підтримки бізнесу тощо.

Сьогодні важливо осмислити, чому так сталося.

Тому що змінилися керівники, а не змінилася суть життя суспільства. Виходить, що можна чи Іванова, чи Петрова поставити до влади, а він залишиться таким, як його попередник. І в цьому суть проблеми.

З кожним роком важче стає змінити цю систему, тому що всі стараються пристосуватися до того, що було, продовжити життя суспільства в тому ж руслі. Будь-які спроби до змін ведуть до супротиву у ВРУ, у Кабінеті Міністрів і в самому президентському оточенні.

У мене немає впевненості, що просто еволюційним шляхом ми до чогось прийдемо. Мабуть, знову будуть потрібні радикальні події. Сьогодні вони, можливо, не дуже доречні, бо йде війна. Але, тим не менше, без змін, які обіцялися, нічого доброго для України не буде, вона може просто зникнути.

У суспільстві виникли різні тенденції. Тенденція покинути Україну – і мільйони українців покинули. Друге, зневіритися – і багато зневірилися і пішли в себе, як кажуть. І є частина пасіонарних лідерів. Частина з них хоче змін у суспільстві, а частина – хоче обійняти керівні посади і знову продовжити те, що було.

Тому сьогодні немає впевненості в тому, що ми на кращому шляху. Цього напряму немає. Тільки радикальні зміни в суспільстві, які приведуть до влади інших людей, з іншими поглядами, при повних гарантіях для суспільства на те, що ті погляди не просто задекларовані. Бо тут один чоловік вилазив на екскаватор і розказував, що він закінчить через три дні АТО, зробить рай на землі. Черговий раз, як і його попередники обманює суспільство і продовжує найгірші традиції.

Перший крок по здійсненню радикальних змін в українському суспільстві має розпочатися з того, що нам заважає. Корупція має бути подолана найжорстокішими методами.

Не буде нічого нормального, якщо дійсно не будуть розпочаті реальні кроки на боротьбу з корупцією.

У мене в кабінеті висить плакат Небесної сотні. Я дивлюся у світлі очі цих людей і їхня віра мені передається. Є якась надія, що ця земля завжди народжувала не просто геніальних господарників, а й державних людей.

Інша справа, що проти нас завжди боролися наші сусіди і зараз борються. Але сам історичний шлях говорить про те, що ми з нього ніколи не сходили.

В Україні залишається завжди та критична маса українства, яка зберігає державу і породжує надію, що вона відродиться.

Володимир Бондаренко, голова фракції «Батьківщина» у Київраді, Facebook, 21 листопада 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова