Інтерв’ю з народним депутатом України від 162 виборчого округу, представником фракції ВО «Батьківщина» Владиславом Бухарєвим присвячене підсумкам його роботи у першому кварталі 2016 року.
Але перше запитання редакції стосується найрезонанснішої політичної події останнього часу – відставки Арсенія Яценюка з посади Прем’єр-міністра України.
– «Батьківщина» вже довгий час боролася за відставку Яценюка та його уряду? Ви розцінюєте те, що сталося, як перемогу? Чому фракція не ввійшла до нової коаліції? Опоненти звинувачують «Батьківщину» у висуненні все нових і нових вимог.
– По-перше, «Батьківщина» з самого початку коаліційного процесу оголосила низку пунктів для входу в нову коаліцію. Головна вимога – прийняття ряду законопроектів, покликаних полегшити життя людей, наповнювати держбюджет та захищати соціальну сферу, подолати найстрашніше зло – корупцію, забезпечити реалізацію принципів демократії в Україні. А нібито якісь додаткові вимоги, які зашкодили переговорам, – це фантазії конкурентів.
Навпаки, якраз «Батьківщина» – єдина фракція, що справді намагалася побудувати нову коаліцію, єдина фракція, яка запропонувала конкретні і вкрай потрібні суспільству законопроекти і послідовно відстоювала свої позиції:
– По-перше, це обмеження продажу землі сільгосппризначення, повернення фермерам пільгової систему оподаткування та надання їм суттєвої підтримки з бюджету (законопроекти реєстр. № 3748-1, 3754, 1599)
– По-друге, оптимізація тарифів (№ 2832, 3216, 2835). Якщо їх піднімуть ще на 51%, як планував уряд Яценюка, то люди просто не виживуть – це буде повний колапс платіжної системи країни. Також ідеться про скасування податку на пенсію, якого немає ніде в цивілізованому світі, і про справедливу індексацію соціальних виплат (№2682 та ін.);
– По-третє, принципово нове антикорупційне законодавство (№1098, 1165);
– По-четверте, підтримка малого та середнього бізнесу (№1256, 2534, 3766, 1626, 4197);
– По-п’яте, новий закон про вибори на пропорційній системі з відкритими списками. Мажоритарна система – це розсадник корупції, на жаль, наш округ – скоріше виняток в масштабах України, і я хочу подякувати нашим виборцям за їх принципову позицію.
Мені довелося брати участь у прийнятті багатьох з цих законопроектів.
І тут є відповідь на питання, чи є перемогою для «Батьківщини» відставка Яценюка. Звичайно, його уряд провалив роботу по найважливіших напрямах. Але, на жаль, зміна прізвища керівника уряду нічого не вирішує, Яценюк чи Гройсман. Потрібна докорінна зміна системи, кардинальні зміни правил гри. Ми запропонували чіткий план, як це зробити, але дві найбільші фракції БПП та «Народний фронт», які складали основу старої коаліції, а тепер формують і нову, не дали гарантій прийняття наших законів.
У таких умовах «Батьківщина» не може входити до нової коаліції і делегувати своїх представників до нового уряду. Очевидно, на порядок денний виходить корінне перезавантаження чинної влади, зокрема, дострокові парламентські вибори.
– «Батьківщина» вичерпала можливості роботи в цьому складі Верховної Ради?
– Ні, ми будемо підтримувати законопроекти, які покращуватимуть життя людей, незважаючи на шалений спротив олігархічних кланів і їх лобі в парламенті. Офшорний скандал спонукав нас внести цілу низку законодавчих пропозицій: про деофширизацію (трансфертне ціноутворення), який дасть додатково як мінімум 50 млрд грн у держбюджет, закон про тимчасові слідчі комісії у ВР, про імпічмент президента, зняття недоторканності та ін. Навіть якщо вони будуть заблоковані цим складом парламенту, то це зекономить багато часу для нової Верховної Ради при їх прийнятті.
– Що зроблено депутатом Владиславом Бухарєвим для округу протягом першого кварталу 2016 року?
Мало не весь лютий пролежав у лікарні з сильною пневмонією, але роботи не припиняв. Активно використовував один з основних засобів впливу на ситуацію в окрузі – депутатський запит.
Зокрема, запити стосувалися:
– порятунку системи професійно-технічної освіти на Сумщині і у всій Україні за рахунок субвенцій з Державного бюджету на підготовку робітничих кадрів;
– відшкодування витрат місцевим бюджетам на пільговий проїзд окремих категорій громадян, які мають право на нього згідно з чинним законодавством;
– внесення змін та доповнень до Державного бюджету України на 2016 рік з метою підвищення рівня життя, соціальних стандартів і захисту найбільш уразливих верств населення Сумської області та всієї України;
– виділення коштів з бюджету для будівництва нового мостового переходу в селі Климентове Охтирського району Сумської області та реалізації інших транспортних інфраструктурних проектів на Сумщині.
Ці запити складено після проведення особистих прийомів громадян в окрузі, зокрема, в містах та селах Сумщини, з урахуванням думок і потреб виборців.
Займався також питаннями відділень «Укрпошти» в сільській місцевості Лебединського, Охтирського, Тростянецького, Великописарівського та інших районів Сумської області, які намагаються ліквідувати. Нещодавно зі щирим зворушенням вручив випускникам рідної загальноосвітньої школи №5 міста Лебедина перший офіційний документ – паспорт громадянина України. І подарував дітям веселий вечір з чудовим актором, «кавеенівцем» Сергієм Сивохою.
– Відомо, що ви з активістами округу займаєтеся волонтерською допомогою бійцям АТО.
– У січні напередодні Різдва відвідали з представниками громад округу зону АТО, де передали бійцям 57-ї мотострілкової бригади комплекти зимової одежі, буржуйки, маскувальні халати, багато їжі.
Минулого разу нас попросили привезти кілька екземплярів книги Надії Савченко, що ми й зробили, примірників вистачить усім бійцям. Пообіцяли до наступного приїзду прочитати від корки до корки.
– Які найближчі Ваші плани з реалізації депутатських повноважень ?
– Відповідно до порядку денного пленарних засідань ВРУ у другому кварталі заплановані особисті прийоми громадян у виборчому окрузі.
Уже на початку цього місяця від громади Сумщини надійшли звернення з багатьох проблемних питань.
Зокрема, на підставі звернень громадськості мною підготовлено депутатський запит про недопущення зменшення кількості лікарняних місць в Сумській області, адже при виконанні постанови уряду про зменшення нормативу потреб у стаціонарній медичній допомозі в розрахунку на 10 тисяч населення зменшення кількості лікарняних місць в Сумській області може скласти близько 2919 ліжок. Це може призвести до закриття життєво важливих лікарень в області, що є неприпустимим.
Ще один запит стосувався покращення матеріально-технічного забезпечення обласної спеціалізованої психлікарні № 2 (с. Кудряве Охтирський район).
Подано запит щодо виділення коштів з державного бюджету на добудову 90-квартирного житлового будинку в місті Тростянець для забезпечення житлом осіб, категорії учасників та інвалідів АТО і знаходяться на квартирному обліку органів місцевого самоврядування Тростянецького району.
Крім цього, відповідно до рішення ВРУ разом з колегами Паламарчуком та Дейдеєм приймаю участь у роботі комісії з конкурсного відбору керівників до нового правоохоронного органу – Державного бюро розслідувань.
Владислав Бухарєв, народний депутат від «Батьківщини», сайт Сумської організації «Батьківщини». 22.04.2016.