Валерій Дубіль: Зміни до закону щодо захисту населення від інфекційних хвороб сприятимуть більш ефективній боротьбі з поширенням коронавірусу

Сьогодні провели вже друге засідання Комітету з питань здоров’я нації онлайн – узгоджували зміни до закону «Про захист населення від інфекційних хвороб», які допоможуть запобігти поширенню коронавірусної хвороби.

Зміни до цього закону потрібні були давно, але зараз, коли країна стоїть перед загрозою епідемії, вони просто обов’язкові.

Цим законопроєктом маємо:

– Захистити права людей при проведенні обмежувальних заходів від свавілля чиновників. В усьому має бути баланс! Тому ми чітко визначили що таке обсервація, що таке самоізоляція і зобов’язали Кабмін визначити порядок госпіталізації, знаходження в обсервації і самоізоляції;

– Дати можливість місцевій владі знижувати ризик зараження інших людей – для цього ми відкриємо можливість місцевій владі самій встановлювати правила переміщення територією, де запроваджений карантин (раніше могли лише регулювати в’їзд і виїзд). Також влада на місцях сама зможе утворити спеціалізовані лікарні для додаткового надання медичної допомоги хворим – окремо від діючих закладів ОЗ. Їх можна буде не ліцензувати, а функціонуватимуть вони за окремим порядком, визначеним МОЗ.

– Дати медикам більше можливостей для боротьби з хворобою – тому законопроєкт пропонує дозволили медзакладам залучати додатково медичних працівників, які мають відповідну спеціальну освіту і відповідають єдиним кваліфікаційним вимогам. А ще – дозволимо персональні дані обробляти без згоди особи, щоб дані, які стосуються стану здоров’я, ніхто не приховував і не заражав інших. Інформацію знеособлять або знищать через 30 днів після завершення карантину.

Ці зміни підтримали всі фракції. Буду наполягати на його прийнятті на найближчому засіданні парламенту. Чим швидше спрацюємо зараз – тим менше людей захворіє і тим більше шансів обійти епідемію!

Валерій Дубіль, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 10 квітня 2020 року.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова