Валерій Дубіль: Я не голосував за закон про мобілізацію і вважаю його неприйнятним

В ухваленому парламентом документі не дотримані жодні домовленості. Позаяк була погоджена позиція щодо цього законопроєкту, яка передбачала додаткову мобілізацію професійних військових, демобілізацію тих захисників і захисниць, які вже тривалий час боронять країну, посилену мотивацію для військовослужбовців на фронті та в тилу тощо. Цього всього в законопроєкті немає, однак є норми, які порушують права людей – і тих, хто вже воює на фронті, і тих, кого можуть мобілізувати.

Про це заявив народний депутат України від «Батьківщини», очільник партійної організації в Києві Валерій Дубіль.

Він наголосив, що лише за один день отримав десятки повідомлень від захисників з передової. В них, зокрема, йдеться про наступне:

– «Валерій Олександрович, такий закон – це зрада. Ти не уявляєш, як військові сприйняли вилучення норм про демобілізацію. Це вкрай демотивувало. Нехай там буде три, чотири, пʼять років, але військові мають розуміти, що їх демобілізують, і коли саме. Не голосуйте за це».

– «Мобілізація в моєму розумінні — це цілий комплекс заходів — і економічних, і технічних. А цим законом просто хочуть перекласти на когось відповідальність за вже провалену демобілізацію».

– «Якщо вже прибрали норму про демобілізацію і дали всім кнута, то де «пряник» для тих, хто продовжує служити? Одним батогом існуючі проблеми не вирішити».

– «Хлопці на фронті деморалізовані. Я молю Бога, щоб у вас вистачило розуму та мудрості не голосувати за це».

Валерій Дубіль підкреслив, що це лише декілька з десятків повідомлень, однак усі вони схожі та містять однакову суть.

«Скажу чесно – ситуація гнітюча, настрої людей, особливо наших захисників, – так само. Парламент здійснив феєричний крок – ухвалив закон, який однаково не влаштує ні військових, ні цивільних. Він не покращує ситуацію і не посилює обороноздатність України, а навпаки – лише збільшує рівень тривоги в суспільстві та підбурює протестні настрої. І точно не наближає нас до перемоги та миру», – додав він.

Нагадаємо, фракція «Батьківщина» одностайно виступила проти скасування норми про демобілізацію після 36 місяців.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова