Валерій Дубіль: Влада знищує медицину в маленьких містечках і селах

Чинна влада цілеспрямовано знищує медицину в маленьких містечках і селах.

Про це під час робочого візиту на Чернігівщину заявив народний депутат від фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

«Паліативне відділення Любецької лікарні закривають. Усіх працівників звільнили та пропонують їм місце у лікарні за 35 кілометрів, за ті ж мізерні 3,4 тис. грн. Один проїзд їм обійдеться у 72 грн на день! Пацієнтів – бабусь і дідусів – взагалі залишили без лікування», – розповів нардеп.

Він нагадав, що МОЗ декларує паліативну допомогу (комплекс медичних, соціальних, психологічних та духовних заходів, спрямованих на покращення якості життя пацієнтів, які мають невиліковну хворобу та обмежений прогноз життя) як безкоштовну.

«Паліативна допомога – один із кількох видів медичних послуг, який влада спільно із МОЗом вирішила залишити безкоштовним. Проте ми вже бачимо, що не всі її зможуть отримати. Наприклад, не кожен зможе дістатися з Любеча до Ріпок. Дороги вщент розбиті, а пацієнти здебільшого не можуть пересуватися саме через свій стан. «Екстренка» не доставить їх до лікарні, бо це затратно. А хто з них поїде рейсовим автобусом?» – обурився народний депутат від «Батьківщини».

Валерій Дубіль також розповів, що після реорганізацій та закриття паліативного відділення, з трьох поверхів приміщення Любецької лікарні залишиться працювати тільки один – амбулаторія.

«Амбулаторія – єдине місце, де мешканці Любеча і прилеглих сіл зможуть отримати меддопомогу. Цей один поверх і будуть опалювати. За кілька років така різниця в опаленні поверхів призведе до руйнування будівлі. Хто проводитиме ремонт? Сімейні лікарі за власні заробітні плати? Це мільйони гривень! Єдиний вихід – шукати інвесторів чи взагалі громаді вкладати кошти. А це може призвести до того, що на інші потреби бюджету просто не вистачить!» – пояснив він.

На переконання політика, таким чином, влада переклала відповідальність за власні помилки на місця, так вона знищує села і селища від українців!

«Скільки таких лікарень, як у Любечі, по всій країні? Сотні! Їх чекає те саме майбутнє. Процес вже розпочався», – наголосив Валерій Дубіль.

На думку народного депутата, єдине, що може зупинити безальтернативну руйнацію в системі охорони здоров’я – зміна влади.

«Переконаний, коли в результаті чесних, демократичних виборів, люди оберуть професіоналів своєї справи, ми зможемо втілити в життя вже напрацьовану якісну медичну реформу, яка не має нічого спільного із тим, що зараз робить влада», – підсумував Валерій Дубіль.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова