Валерій Дубіль: Потрібні справжні зміни, які зроблять медицину доступною й убезпечать медзаклади від закриття

Увечері перед вихідними на комітеті Міністр охорони здоров’я Максим Степанов доповідав нам про результати аудиту першого місяця роботи другого етапу «медреформи».

Повторив рівно ті слова, які за день говорив в ефірі одного з телеканалів. З 1 квітня 60% лікарень з тих 1747, які уклали договори з НСЗУ, отримали ще менше фінансування, ніж раніше. Ця чесність заслуговує поваги.

Я попереджав, не можна поспіхом запроваджувати «реформу», система не готова, тарифів нормальних немає, медзаклади не встигли підготуватися!! От і маємо колапс: мінімум 332 лікарні можуть закрити, якщо продовжувати «реформу Супрун»!

Вкотре наголошую: не можна застосовувати один підхід до всіх. Всі лікарні мають бути профінансовані, навіть ті, що зараз неефективні за економічними показниками. Треба їх не закривати, як непотріб, а модернізувати. Та на це потрібен час та гроші, яких у місцевої влади зараз немає! Новому Міністру охорони здоров’я вистачило мудрості та сміливості це визнати. І я дуже сподіваюся, що їх також вистачить, щоб відмовитися від «реформи Супрун» і розпочати справжні зміни, які зроблять медицину доступною і убезпечать медзаклади від закриття. Принаймні, сам Міністр сказав – як мінімум потрібно три роки на підготовку. Ми всі бачимо, до чого призвів поспіх!

Наша команда «Батьківщини» готова допомагати у модернізації системи охорони, але тільки якщо запропоновані зміни будуть направлені на забезпечення доступності медичної допомоги для всіх без винятку верств населення та зменшення фінансового навантаження на гаманці пацієнтів. І доки влада не перейде до дій, ми будемо захищати інтереси і пацієнтів, і лікарів!

Валерій Дубіль, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 11 травня 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова