У четвер, 7 листопада, відбулося засідання комітету в Інституті раку.
Це той напіврозвалений, з незавершеним будівництвом заклад, який зараз фігурує у корупційних скандалах.
Заслухали й директора інституту, і головного лікаря стосовно:
– закуплених комп’ютерів і програмного забезпечення на мільйони гривень, яке то з’являється, то зникає (149 комп’ютерів «зникло», 122 не використовуються через відсутність програмного забезпечення);
– ліків, які начебто закупили понаднормово, хоча в інституті кажуть – навіть замало;
– обладнання, закупленого багато років тому, яке й досі не ввели в експлуатацію (у Чернігові ми, виявляється, реактивно збирали кошти на лінійний прискорювач – в Інститут раку два подібних прискорювачі були закуплені ще у 2011 та 2012 роках за 57 млн грн та досі не встановлені й не використовуються для порятунку людей).
Звичайно, народні депутати не є правоохоронними органами чи органами правосуддя, тому можу висловити лише свою думку.
Нікого з учасників процесу не критикую і не захищаю. Скажу тільки, що доки у нас не буде достатньо грошей у системі охорони здоров’я і жорсткого контролю – подібні ситуації виникатимуть одна за одною. Доки лікар в Україні отримує 3-8 тис. грн, а ліками, наприклад, дорослі онкохворі забезпечені лише наполовину, справа з місця не зрушиться.
Вкотре переконуюсь, позиція нашої команди вірна. Нам потрібно обов’язкове медичне страхування для наповнення галузі ресурсом і своєчасний контроль за використанням коштів. Не «колись там», а одразу – за кожним відстроченням стоїть чиєсь життя! Тоді не тільки онкохворі, а й решта пацієнтів отримуватимуть меддопомогу вчасно.
Валерій Дубіль, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 8 листопада 2019 року.