Валерій Дубіль: Не можна допустити, щоб українські лікарі перетворилися на рабів

Засідання комітету з питань здоров’я нації вчора зібрало справжній аншлаг – розглядали спірні законопроєкти, тому було багато представників громади, колишні депутати, теперішні з інших комітетів, колишній Міністр охорони здоров’я.

Коротко прокоментую найрезонансніші документи.

Найбільше вразив усіх законопроєкт «щодо підвищення доступності лікарських засобів для громадян» – він поширює паралельний імпорт на лікарські засоби. Тобто це не прямий імпорт від виробника офіційно зареєстрованих і вироблених для нашої країни ліків, а перекупка у торговців з іншої країни вироблених для них ліків. І хоча авторка законопроєкту переконувала – це допоможе знизити ціни на ліки, насправді це дозволить ввозити в Україну незареєстровані ліки, без гарантії їхньої якості.

Тому запропонував прописати у висновках комітету запобіжники, які не дозволять зробити з нашої країни місце утилізації фармацевтичного непотребу і повернути законопроєкт на доопрацювання – комітет її підтримав.

Законопроєкт, який би мав розвинути лікарське самоврядування, зняли з розгляду – він викликав шквал емоцій і зауважень експертів. Фактично, його потрібно не доопрацьовувати, а переписувати. Адже ті положення, які в ньому зараз є, фактично лікарів перетворюють на рабів. Тому що держава передає деякі свої функції лікарям, і лікарі їх мають виконувати за свої кошти! Хочу звернути вашу увагу, що з-поміж інших – і конституційний обов’язок якості та ефективності. Тож комітетом погодили створення робочої групи з його доопрацювання і написання нового, який за тиждень винесуть на розгляд разом з двома альтернативними.

З позитивного – Верховна Рада нарешті розгляне законопроєкт, який був поданий ще у 2015 році представником нашої фракції. Єдине, всі його положення перенесли до нового, тож приймуть у комплексі з іншими. Він дозволить підняти зарплати немедичним працівникам, фактично прирівнявши їх до зарплат медиків. Дуже сподіваюсь, це поліпшить ситуацію з кадрами на «швидких».

Крім того, розглянули надважливий законопроєкт, який допоможе запустити трансплантацію у нашій країні. Він дозволить зняти спірні моменти, які зроблять трансплантацію в Україні більш дієвою. При цьому маю декілька зауважень, які, маю надію, підтримає комітет при підготовці законопроєкту до другого читання.

Тепер важливо, щоб комітет і робочі групи допрацювали зауваження і ці законопроєкти були якомога швидше ухвалені!

Валерій Дубіль, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 28 листопада 2019 року.

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова