Валерій Дубіль: Меддопомога не буде платною, якщо людина не уклала договір із сімейним лікарем

Ми торкнулись вже багатьох міфів, якими обросла медреформа.

Я вже розвінчував тезу про те, що вона начебто повністю відповідає українському законодавству та Конституції. Також ми розібрали, чому насправді на всі перетворення, заплановані в МОЗ не вистачить фінансування. Сьогодні я спростовую міф про те, що тим, хто не уклав договір із сімейним лікарем, доведеться платити за надання меддопомоги.

За відмову надати медичну допомогу, вимогу сплатити медичну допомогу та / або направлення в іншу медустанову, в якій пацієнтові запропонували заплатити за медичну допомогу, лікар і адміністрація комунального або державного медичного закладу можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за ст. 184 КК України.

Практично це може відбуватися у трьох випадках:

1) Меддопомога не надається безкоштовно у повному обсязі.

У ст. 35-1 закону «Основи законодавства України про охорону здоров’я» міститься широке визначення первинної медичної допомоги, в якому ні про які обмеження обсягів або переліку послуг не йдеться. Якщо лікар безоплатно надасть тільки первинну допомогу за переліком і обсягом, вказаним в додатку до договору з НСЗУ, а решту – відмовиться або зажадає плату, настає кримінальна відповідальність.

2) Відмова пацієнту, який не «приписаний» до медзакладу.

Кримінальна відповідальність настає і в тому разі, якщо пацієнту відмовлять у медичній допомозі через те, що він не підписав декларацію з даним медичним закладом або взагалі не зареєстрований у системі eHealth. Або якщо лікар відмовляється підписувати декларацію з пацієнтом через технічні або організаційні проблеми і надавати медичну допомогу через неможливість підписати декларацію.

3) Направлення на спеціалізовану медичну допомогу.

Сімейний лікар, який направив пацієнта на «вторинку» (надання спеціалізованої меддопомоги), і там йому запропонували оплатити надання відповідних послуг, стає співучасником. І немає значення, чи пацієнт дійсно потребував спеціалізованої допомоги, чи міг отримати допомогу на первинному рівні.

Ухвалений «реформаторський закон» «Про Державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» № 2168-19 порушує 9 статей конституції (СТ 8,19,22,26,49,64,85,92,95). Це вказано в конституційному поданні 59 народних депутатів, яке знаходиться на розгляді Конституційного суду України.

Порушувати конституцію, базові закони і нести кримінальну відповідальність буде не МОЗ і його «реформаторська команда», а конкретні медпрацівники, які виконуватимуть ухвалені «реформаторські» нормативно-правові акти МОЗу і КМУ.

Валерій Дубіль, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 16 серпня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова