Валерій Дубіль: Дореформувалися

Тепер уряд може в будь-який момент обібрати лікарів. 360 млн грн він хоче забрати у сімейних лікарів, ще й заднім числом, з 1 квітня – просто переставши платити за пацієнтів, які не підписали декларацію.

Це – ще один аргумент того, під що робилася «реформа» – під вибори.

Справа у тому, що «реформаторський» закон про фінгарантії передбачає виключно бюджетне фінансування охорони здоров’я і жодній зі сторін не гарантує нічого: ні медикам – зарплати, гідного робочого місця, ні пацієнтам – безоплатної меддопомоги, передбаченої Конституцією.

Так, щороку ці «гарантії» переглядаються з ухваленням бюджету. Та влада залишила собі лазівку для ручного управління цілорічно: уряд сам, не радячись ні з ким, може скорочувати фінансування охорони здоров’я – просто ухваливши постанову на своєму засіданні.

У нас вже лежить у Раді законопроект, який зможе гарантувати стабільне фінансування системи. Він вводить обов’язкове медичне страхування з формуванням окремого від бюджету фонду. Його фінансуватме держава і роботодавець. Будемо добиватися його прийняття, і доб’ємося – як не зараз, то після оновлення Верховної Ради.

Валерій Дубіль, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 9 квітня 2019р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова