Валентин Наливайченко: Звіт про роботу у Верховній Раді за лютий 2021 року

ЗАКОНОТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

Опрацював і розглянув на засіданнях фракції експертні висновки до законопроєктів, проєктів постанов для голосування на пленарних засіданнях – загалом 65 документів.

У лютому підготував та вніс на розгляд Ради законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання пільг громадянам України, що звертаються за вчиненням консульських дій» (№5015).

Законопроєкт розробив з метою забезпечення державою гарантій соціального захисту громадян України, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорій 1 і 2, осіб з інвалідністю І, ІІ груп, дітей з інвалідністю, а також врегулювання питання застосування пільги зі сплати консульського збору за оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон особам, які не досягли 16-річного віку.

Окремо передбачено соціальний захист громадян, які опинилися в надзвичайній ситуації за кордоном та потребують термінових консульських послуг щодо оформлення документів для повернення в Україну, вчинення нотаріальних дій для посвідчення факту, що фізична особа є живою, посвідчення заповіту, вжиття заходів охорони спадкового майна та інші.

Підготував та зареєстрував 88 поправок до проєкту Закону про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності (№3822).

Мета: посилити обороноздатність країни.

Сьогодні державний концерн «Укроборонпром» є головним суб’єктом управління близько 116 державними підприємствами в оборонно-промисловому комплексі.

Протягом 10 років спостерігаємо таке:

– факти нецільового використання коштів, спрямованих на фінансування державного концерну «Укроборонпром»;

– погіршення соціально-економічного, фінансового, технічного стану більшості підприємств оборонно-промислового комплексу і доведення їх до банкрутства;

– погіршення рівня виконання зобов’язань у військово-технічному співробітництві з іноземними замовниками;

– невиконання вчасно контрактів з державного оборонного замовлення.

Таке неефективне управління підприємствами ОПК концерном призвело до руйнування виробничого та науково-технічного потенціалу підприємств ОПК, втрати інвестиційної привабливості підприємств ОПК.

Для підвищення ефективності управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі та знищення корупційної складової і є необхідність у повному реформуванні та трансформації ОПК. Це необхідно  зробити через Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України як центральний органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну військово-промислову політику і головного державного органу з управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі України.

Пропоную запроваджувати зміни, зокрема, наступним шляхом:

– повної ліквідації концерну «Укроборонпром»;

– корпоратизації діючих державних підприємств ОПК

– перетворення і об’єднання їх у акціонерні товариства;

– трансформації акціонерних товариств за напрямками виробництва продукції ОПК у державні холдингові компанії;

– виведення зі сфери ОПК підприємств, які сьогодні не є виробниками продукції військового призначення.

Підготував та зареєстрував 46 поправок до проєкту Закону про внесення змін до Закону України “Про Службу безпеки України” щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України (№3196-д).

Мета: посилити безпеку та захищеність громадян.

Незважаючи на надто тривале доопрацювання народними депутатами законопроєкту, він  все ще має значний ряд недоліків і зауважень, які мають потенційні ризики, що можуть призвести до негативних наслідків при реформуванні СБУ.

Переконаний, що для вдалого реформування СБУ має бути позбавлена невластивих функцій!

Під час підготовки поправок максимально врахував ті критичні зауваження, які висловили до законопроєкту наші міжнародні партнери, зокрема Консультативна місія ЄС.

Ініціював відзначення та вшанування героїні-лікарки Ольги Гліви, яка загинула під час пожежі в інфекційній лікарні Запоріжжя. Захисниця до останнього перебувала в палаті з важкохворими на КОВІД пацієнтками, рятуючи їхнє життя. Разом з колегами закликаємо присвоїти пані Ользі звання Героя України.

Під час брифінгу у Верховній Раді разом з колегами Михайлом Волинцем, Олексієм Кучеренком та Вікторією Гриб заявили про корупцію в енергосекторі.  Ми як народні депутати виявили угруповання топчиновників, які збагачуються на кризі в українській енергетиці.

Ситуацію беремо на жорсткий контроль і розпочинаємо всі юридичні процедури, необхідні для того, щоб припинити знищення української енергетики! Топкорупціонерам – дорога за ґрати, а не в міністерські крісла!

РОБОТА З ВИБОРЦЯМИ

1.  Особисто розглянув 65 пропозицій, прохань, скарг від громадян, громадських організацій та юридичних осіб. Усі взяв в роботу.

2. Направив 4 депутатських звернення за заявами і скаргами громадян,  громадських організацій та юридичних осіб щодо захисту прав і свобод, гарантованих Конституцією, у тому числі до НАЗК, ДБР, Головного управління Держпраці у Київській області.

3. Протягом лютого отримав 10 відповідей на свої депутатські звернення.

РОБОТА В КОМІТЕТІ, У СКЛАДІ ТСК ТА З МІЖНАРОДНИМИ ПАРТНЕРАМИ

1. Взяв участь у трьох засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу. Разом з колегами загалом розглянув 33 законопроєкти, які потребували експертного висновку Комітету, та 49 проєктів законів, що регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, не стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та не потребують експертного висновку Комітету з питань інтеграції України з ЄС.

На засіданнях Комітету з питань інтеграції України до ЄС серед іншого розглянув законопроєкти, які пропонують підвищити екологічний податок за викиди СО2, зменшити податки зі здачі нерухомості в оренду та заборонити рекламу на автошляхах.

2. Під час засідань Комітету заслухав звіти Антимонопольного Комітету України, Міністерства фінансів України, Міністерства інфраструктури, європейського проєкту SESAR та експертів Проєкту ЄС-ПРООН з парламентської реформи щодо співпраці України та ЄС у сфері конкуренції.

3. 12 лютого у межах роботи з міжнародними партнерами як член групи з міжпарламентських зв’язків з Державою Ізраїль зустрівся із заступником Посла Ізраїлю в Україні Йоавом Бистрицьки.

Валентин Наливайченко, народний депутат від «Батьківщини», персональний сайт Валентина Наливайченко, 4 березня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова