Валентин Наливайченко: Закликаємо підтримати законопроєкт про підвищення статусу добровольця

«Батьківщина» підтримує законопроєкту №2045-1, що надає статус та соціальні гарантії добровольцям-захисникам України.

Про це заявив з трибуни парламенту народний депутат від фракції Валентин Наливайченко.

«Сьогодні час сказати слово на захист українських добровольців, підтримати кожного, хто захищає країну. Ті, хто захистили нас, мають бути сьогодні захищені нами. Завдання депутата – захистити захисника», – наголосив він.

Валентин Наливайченко закликав усіх депутатів підтримати законопроєкт заради підвищення статусу українського добровольця.
«Таких, які віддали життя, – 232 українці. Нас тут – 416 депутатів. Я думаю, що можемо та маємо вдвічі більше зробити для них, підтримавши добровольчий рух в Україні. Кожен має стати видимим, шанованим в нашій державі», – підсумував політик.

Як зазначив зі свого боку народний депутат від «Батьківщина» Михайло Цимбалюк, законопроект визнає добровольців і волонтерів й впроваджує механізм, відповідно до якого людям, які захистили український кордон у 2014 році та на початку 2015-го, надається статус учасників бойових дій.

«В залі тривали суперечки: хто автор цього законопроєкту. Тому мушу повідомити, що його писали добровольці та волонтери, які впродовж останніх п’яти років очікували надання статусу учасників АТО та ООС. Саме на їхні плечі на початку російсько-української війни лягла відповідальність за мир та  підтримку морального духу військовиків», – наголосив він.

Як зазначено в пояснювальній записці, проєктом запропоновано доповнити Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», додавши до переліку учасників бойових дій осіб, які добровільно захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і безпосередньо виконували бойові завдання антитерористичної операції в районах її проведення не менше ніж 30 календарних днів, у взаємодії із ЗСУ, МВС України, Нацполіцією, Нацгвардією, СБУ та іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.

Крім того, законопроєктом також пропонується поширити відповідні державні соціальні пільги та гарантії на цих осіб та членів їх сімей.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова