Валентин Наливайченко: Всі винні у розстрілах людей під час Революції Гідності мають бути покарані

7 років тому в холодні ночі був на Майдані в Києві. Разом з людьми кожну ніч в оточенні спецназу, під прицілом холодної злоби режиму Януковича.

Було важко і фізично, і морально: боліло від усвідомлення того, що силовики власної країни проти нас, проти своїх громадян застосовують зброю. І це вже була та межа, за якою – немає пробачення.

Важко і сьогодні багатьом з нас зрозуміти: чому досі ніхто з можновладців не покарний за злочини проти людей, за розстріляні життя на Майдані.

Учора генпрокурорка звітувала у парламенті, але я не почув ні чіткої позиції, ні чітких строків, коли ж будуть покарані керівники силових структур часів Януковича.

Ті, хто віддавали накази розстрілювати, незаконно стежити, викрадати людей!

Ті, хто завозили іноземних снайперів і спецслужби, закуповували зброю і вибухівку з Росії.

Усі докази, зібрані під моїм керівництвом в СБУ, ми передали Генеральній прокуратурі ще у 2014 (!) році.

А результат? Генерали, які давали злочинні накази, знову на волі.

Найгірше, що так і не відбувся Трибунал, відкритий Суд над організаторами злочинів. Бо як не було, так і немає політичної волі найвищого керівництва держави.

Переконаний, що в Україні мала бути давно створена спеціальна палата Верховного суду – Трибунал, у якому має відбутися судовий розгляд всіх доказів та засудження всіх винних у розстрілах людей під час Революції Гідності та в інших злочинах, які вчиняла влада проти власних громадян.

Валентин Наливайченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 19 лютого 2021 року

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова