Валентин Наливайченко: Влада має відстоювати національні інтереси на всіх фронтах, а не сидіти на курортах

Українська влада мала б не відпочивати на курортах, а підготувати нову міжнародну угоду з деокупації українських територій, в якій зазначити повний вивід російських військ зі Сходу України та Криму.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини», секретар парламентського комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом Валентин Наливайченко, коментуючи вчорашні переговори з питань безпеки у Женеві.

«Важливими для нас стануть 12 січня, коли збереться Комісія НАТО-Росія. Та 13 січня, де на засіданні ОБСЄ буде Україна. Саме там мають вирішуватись безпекові питання, які напряму стосуються нашого суверенітету та вплинуть на деескалацію напруги на українсько-російському кордоні», – зауважив він в ефірі телеканалу «Україна 24».

Валентин Наливайченко пояснив, чому російське керівництво так наполегливо домагалося зустрічі із президентом США Байденом та подальших перемовин у Женеві: «насправді для господаря Кремля санкції є величезною проблемою всередині країни».

«Фінансові санкції для Росії були і є серйозним тягарем. Недоступність кредитів, фінансових ресурсів для російської економіки є величезною проблемою, бо американським та європейським банкам заборонено працювати в Росії та з Росією. Крім того, вже восьмий рік російські високопосадовці та олігархи не можуть користуватись своїм майном в Америці та відправляти дітей на навчання до США», – роз’яснив політик.

Також, на його переконання, російська економіка не витягне, якщо не почне працювати «Північний потік-2» на європейський ринок, і цей проєкт – надзвичайно важливий для росіян.

«Висновок такий: відстоювати наші національні інтереси треба нам. Насамперед українській владі. Давно вже мав запрацювати Міжнародний економічний фонд з відновлення зруйнованих війною територій та інфраструктури. А про нього українська влада навіть не говорить!» – підсумував Наливайченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова