Валентин Наливайченко: Від значного погіршення інвестиційного клімату страждає кожен українець

Україна на інвестиційній мапі світу має дуже високі ризики для капіталовкладень. Інвестори втікають з корумпованої й зарегульованої владою та силовиками країни.

Про це написав на свої сторінці у Facebook народний депутат від «Батьківщини», секретар комітету ВРУ з питань інтеграції України з Європейським Союзом Валентин Наливайченко.

«Можна скільки завгодно критикувати президентку Естонії, роками розповідати байки про інвестиційних нянь, а реальність така – інвестиції в економіку України не йдуть. Няням немає з чим няньчитися. Нинішній владі, окрім боргів, немає, чим вихвалятися», – зауважив він.

Як відомо, президент Естонії Керсті Кальюлайд неодавно заявила, що не радить естонцям інвестувати в Україну, оскільки вони можуть втратити свої гроші.

Як нагадав Наливайченко, другий рік поспіль Україна втрачає інвестиції, тільки за січень-березень 2021 року капітальні інвестиції зменшилися на майже 10% у порівнянні з січнем-березнем 2020 року.

«Інвесторів та інвестиції відлякує тотальна криза судочинства, відсутність верховенства права, непрофесійність влади, корупція в органах влади та негативний вплив тіньової економіки. Назвіть бодай одну країну у світі, в якій «офіцер» внутрішньої безпеки спецслужби, яка особисто підпорядкована голові цієї спецслужби, збирає хабарі з бізнесу за ліцензії для казино!» – обурився парламентар.

Валентин Наливайченко на підтвердження проілюстрував  інвестиційну мапу світу за даними одного з найвпливовіших ресурсів, страхової компанії Coface. Тут Україна позначена як країна з ДУЖЕ ВИСОКИМ ризиком для інвестицій.

«Мій висновок такий: риба знову гниє з голови. А інвестори не виносять запаху корупційного гноїння. І для нас з вами немає питної води в болоті корупції», – з сумом констатував політик.

Також, за словами Валентина Наливайченка, від значного погіршення інвестиційного клімату страждає кожен українець.

«Немає нових робочих місць – наші заробітчани продовжують масово виїжджати до ЄС та інших країн. А маємо в країні дірявий бюджет, спустошені гаманці, низькі зарплати та пенсії, захмарні тарифи на комуналку», – підсумував  Валентин Наливайченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова