Валентин Наливайченко: Україна дізнається правду про корупцію

Наш союз зі США залежить від віднайдення відповідей на запитання про Байденів та втручання у вибори.

США та Україна знаходяться у спільній кризі, й майбутнє нашого партнерства залежить від нашої здатності нарешті встановити факти. Як член українського парламенту, один з найдосвідченіших експертів у сфері національної безпеки та лідер нашої боротьби з корупцією, я знаю, що віднайдення правди є першим кроком на шляху до будь-якого прийнятного вирішення ситуації.

Серйозні обвинувачення пролунали як у США, так і в Україні, зокрема, щодо того, що представники української влади та українські організації допомагали Хіларі Клінтон у ході її президентської кампанії у 2016 році, а також щодо того, що велика українська газодобувна компанія «Бурізма» найняла Хантера Байдена, сина Джо Байдена, у цинічних цілях. Незважаючи на те, до яких висновків у зв’язку з цими обвинуваченнями приходять в американській політиці, Україна зобов’язана розслідувати їх ґрунтовно та прозоро.

По-перше, як я наполягав протягом більш ніж двох років, ми маємо перевірити усі підозри щодо втручання представників української влади у вибори президента США у 2016 році. У разі виявлення порушень українського законодавства, зловмисників слід притягти до відповідальності за усією суворістю закону.

По-друге, Україна має розглянути усі припущення щодо «Бурізми». Як колишній голова СБУ, українського аналогу американського ФБР, я знаю, що проти цієї компанії існує багато обвинувачень у корупції.

Неясно, чи мав місце факт втручання представників української влади у виборчий процес в США, але парламент має це з’ясувати. Також нам невідомо, чи дійсно Хантер Байден був співучасником у корупційних діях “Бурізми” та чому він був призначений членом ради директорів української компанії. Припущення, що компанія “Бурізма” налагодила свої відносини із молодшим Байденом через добровільні внески на користь американського науково-дослідницького центру, є лише невеличкою частиною масштабнішого питання щодо її діяльності.

Дізнатися, чи були скоєні злочини, можна лише за умови, якщо українська влада розслідує усі припущення належним чином та прозоро. Для нашої держави, а також її місця у світовій спільноті, вкрай необхідно серйозно протистояти корупції у верхівці влади, забезпечивши, щоб ніхто не зміг обійти закон.

Саме тому, я пропоную усім партіям у новому українському парламенті, що взялися до справи місяць тому, приєднатися до розслідування задля з’ясування фактів, пов’язаних з компанією “Бурізма” та виборами президента США у 2016 році.

В Україні члени нашого національного парламенту, депутати Верховної Ради, зобов’язані рішуче домагатися правди у цих питаннях. Не може бути жодних дипломатичних пережитків від корупційних злочинів, скоєних до того, як новий уряд прийшов до влади. Все ж таки, час старого уряду вже давно сплив.

Відтоді, як ми вибороли свою свободу у 1991 році, Україна тісно співпрацювала зі США над розвитком демократії на рівні світових стандартів. Із підтримкою Заходу ми пройшли довгий шлях. Ми маємо йти далі, й один із кроків, які ми повинні зробити, це довести, що ми є надійним партнером у світовій боротьбі з корупцією.

Коли вчиняються злочини, життєвоважливим є притягнення злочинців до відповідальності. Ми маємо діяти.

Лише коли дві наші великі держави визнають необхідність у стратегічному партнерстві й працюватимуть разом задля здійснення правосуддя, ми зможемо запевнити, що таке ніколи не повториться.

Валентин Наливайченко, народний депутат від «Батьківщини», Wall Street Journal, 10 жовтня 2019 р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова