Валентин Наливайченко: У Верховній Раді ТСК створено щодо розкрадання українського майна за кордоном

У Верховній Раді України ми створили ТСК для розслідування порушень під час відчуження об’єктів державної власності. А по суті – розкрадання майна України за кордоном.

Основними завданнями Тимчасової слідчої комісії визначили встановлення об’єктів державної власності України, розташованих за кордоном, які реально перейшли у власність України після припинення існування СРСР, та розслідування порушень законодавства під час відчуження цих об’єктів.

Працюватиму заступником голови цієї ТСК. Ми вже провели перше установче засідання.

Чому сьогодні важлива робота нашої ТСК?

Після припинення існування СРСР у 1991 році Україна, а значить Український народ, стали власниками багатьох активів, розташованих за кордоном.

Проте сьогодні не маємо об’єктивної інформації про нинішній статус цих об’єктів державної власності та ефективність їхнього використання.

У ЗМІ є багато фактів про незаконне відчуження активів України на користь приватних осіб в інших державах. Також потребує з’ясування ситуація щодо повернення у власність України частини порту у в’єтнамському Сайгоні, де наша держава володіє 38% акцій цього об’єкта.

Маємо розуміти, що об’єкти державної власності за кордоном – це величезні площі нерухомості та виробничі потужності, багатомільйонні дивіденди та інвестиції, які мають іти на користь нашого бюджету, наших громадян, України.

Над цим і працюємо.

Валентин Наливайченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 1 березня 2023 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова