Валентин Наливайченко: США – союзник в чесних і сильних відносинах

Аналізуємо, друзі, візит держсекретаря США Ентоні Блікена до України.

Висновок перший. Для української влади питання «про все» закінчилися. Починається професійна робота з чітко визначеними пріоритетами – і в двосторонніх відносинах, і в глобальному вимірі.

Питання номер 1 – протидія російській агресії! Ми всі прагнемо, щоб Конгрес США збільшував оборонну і безпекову допомогу для наших Збройних сил і спецслужб. І на наступний рік вже є рішення про виділення 300 мільйонів доларів для України.

Питання номер 2. Державний секретар США чітко виклав свою позицію про санкції і ТОПКОРУПЦІЮ. Прямо назвав українських топкорупціонерів. Неефективна протидія корупції – чи не основна претензія до нинішньої української влади.

Третє і надзвичайно важливе питання, яке озвучила американська делегація: ЕНЕРГЕТИКА. Співробітництво буде. Але спочатку слід прибрати російський лобізм з енергосектору.

Як може НКРЕКП лобіювати закупівлю струму в Росії і фінансувати агресора у той час, як США активно протидіють будівництву «Північного потоку – 2» і тиснуть на європейських партнерів?! Вже другий мільярд гривень Україна сплачує за російську та білоруську електрику. Так бути не може!

І ще одне, Сполучені Штати знають більше, ніж би хотілося президенту Зеленському. І українській владі варто на це зважати. Приховати від союзників корупційні та лобістські схеми аж ніяк не вдасться!

США – союзник в чесних і сильних відносинах. І ніяк інакше.

Валентин Наливайченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 7 травня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова