Валентин Наливайченко: Рану Чорнобиля може вилікувати тільки професійний уряд та ліки дбайливості й безпеки

34 роковини Чорнобильської трагедії, катастрофи, яку не знав світ. Чорнобиль і зараз залишається відкритою раною на тілі України.

І ця рана досі не загоєна. Наша країна, наш народ ще не оговталися від того квітневого вселенського лиха.

Квітневі пожежі цього року – як запалення в організмі з ослабленим імунітетом. Наш імунітет руйнують халатність і брехня, нехтування безпекою людей та людським життям.

Чорнобиль має перестати бути зоною відчуження на площі 260 тисяч гектарів!

Рану Чорнобиля може вилікувати тільки професійний уряд та ліки дбайливості і безпеки.

Недооцінення загроз, невчасне реагування, приховування правдивих даних… Нічого не нагадує? Все це, на жаль, ми спостерігаємо й сьогодні, коли можновладці не адекватно діють у питаннях національної безпеки…

Сьогодні хочу пригадати слова академіка Валерія Лєгасова, одного із керівників державної комісії з ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС і безпосереднього ліквідатора аварії.

«Ми так захопилися пошуками правди, що не думаємо, як мало людей хоче, щоб ми її знайшли. Але вона завжди там, бачимо ми її чи ні. Вибираємо чи ні. Правді плювати на наші потреби і бажання. Їй плювати на наші уряди, ідеології, релігії. Вона буде чекати. Весь час. Колись я боявся ціни правди, тепер я лише питаю: яка ціна брехні?».

Правда – це одне із послань людству від Чорнобиля. Ми вже відчули ціну брехні. Вона надто висока, аби нехтувати правдивістю і чесністю влади перед народом.

Валентин Наливайченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 25 квітня 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова