Валентин Наливайченко: Потрібно посилити захист українців за кордоном

Народний депутат від «Батьківщини» Валентин Наливайченко виступив з законодавчою ініціативою посилити захист уразливих верств громадян України за кордоном через надання пільг окремим категоріям при сплаті консульського збору за вчинення консульських дій в закордонних дипломатичних установах України.

Законопроєкт №5015 «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання пільг громадянам України, що звертаються за вчиненням консульських дій» зареєстровано у Верховній Раді 4 лютого 2021 року.

Як сказано у пояснювальній записці, законопроєкт розроблено з метою забезпечення державою гарантій соціального захисту громадян України, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорій 1 і 2, осіб з інвалідністю І, ІІ груп, дітей з інвалідністю, а також врегулювання питання застосування пільги зі сплати консульського збору за оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон особам, які не досягли 16-річного віку.

На сьогодні в Україні відсутня законодавча база для надання пільг при сплаті консульського збору громадянам України, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорій 1 і 2, особам з інвалідністю І, ІІ груп, дітям з інвалідністю та громадян, які опинилися в надзвичайній ситуації.

Автор законопроєкту вважає, що підлягають звільненню від сплати консульського збору громадяни, які потрапили в надзвичайну ситуацію.

«Окремо потребують соціального захисту громадяни, які опинилися в надзвичайній ситуації за кордоном та потребують оперативних консульських послуг щодо оформлення документів для повернення в Україну, вчинення нотаріальних дій для посвідчення факту, що фізична особа є живою, посвідчення заповіту, вжиття заходів охорони спадкового майна та інші. Ці та інші бюрократичні процедури мають бути доступними для українців», – прокоментував Валентин Наливайченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова