Валентин Наливайченко: Перш ніж ухвалювати бюджет, президент повинен відзвітувати перед парламентом

Перед тим, як голосувати за бюджет на наступний рік, парламент має почути звіт президента про реальний стан речей в країні.

Про це завив народний депутат від «Батьківщини» Валентин Наливайченко в ефірі телеканалу «Україна 24», коментуючи урядовий проєкт бюджету, представлений сьогодні міністром фінансів.

«Що ж це за бюджет розвитку з такою величезною діркою – дефіцитом близько 270 мільярдів гривень? Поясню, що ж це означає для простих людей: цьогоріч через дефіцит 300 мільярдів гривень не фінансується фонд соціального страхування, а відтак, під час карантину не виплачують багато соціальних виплат людям, які передбачені законом», – обурився  парламентар.

Також, за словами Валентина Наливайченка, в проєкті бюджету на наступний рік немає передумов запуску промисловості.

«Наприклад, ОПК – це той двигун, який може рухати економіку та наповнювати бюджет. І вперше за цієї влади державне підприємство «Укроборопром» не прибуток приніс у державну скарбницю, а мільярдні збитки! Так само у мільярдні борги загнали державні енергетичні підприємства!» – зауважив народний депутат.

Валентин Наливайченко вважає, що показники інфляції, закладені в бюджеті-2021 будуть більшими, аніж прогноз уряду – 7,3%.

«З таким дефіцитом бюджету  у 270 мільярдів і відсутністю програми запуску економіки ми вимагаємо, щоб президент прийшов до парламенту і дав чіткий звіт про реальний стан речей у країні. Про те, як фінансується (і чому не фінансується) боротьба з пандемією; як і коли влада наведе порядок на ринку електроенергії; коли повернуть вкрадені топкорупціонерами мільярди до бюджету. Має бути справжній, чесний звіт влади перед народом!» – резюмував народний депутат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова