Валентин Наливайченко: Нам потрібно сильніше залучати МАГАТЕ для контролю і тиску на росію!

Україна повинна активніше залучати МАГАТЕ для контролю і тиску на росію, яка займається ядерним шантажем і наражає всю Європу на небезпеку.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Валентин Наливайченко у студії телеканалу «Прямий», коментуючи візит місії МАГАТЕ на Запорізьку АЕС.

«МАГАТЕ – це організація, яка здійснює нагляд, встановлює регламенти і контролює їхнє дотримання в кожній країні світу, особливо після Чорнобильської катастрофи! Це означає, що будь-яка нова або існуюча атомна електростанція не може і не має права працювати без перевірки МАГАТЕ!» – нагадав він.

Тож, за словами Наливайченка, обладнання, яке постачається і встановлюється на атомних електростанціях по всьому світу, також обов’язково сертифікується і перевіряється до стандартів МАГАТЕ.

«До штаб-квартири МАГАТЕ у Відні входить і представник України. Тож нам потрібно сильніше залучати цю організацію для контролю і тиску на росію! Бо ж в планах країни-агресора відкриття нових атомних електростанцій в Угорщині та в арабських країнах. А це – багатомільярдні контракти!» –  наголосив депутат.

Валентин Наливайченко також переконаний: якщо зараз росія піде проти МАГАТЕ, то вона ці контракти ніколи не отримає і для неї ця місія стане нездійсненною.

«На сьогодні єдина країна, яка виступає проти дотримання ядерної безпеки на континенті (а ЗАЕС є найбільшою і найпотужнішою атомною електростанцією в Європі!), – це росія! Ця країна-агресор злочинно використовує атомну електростанцію під час тимчасової окупації як ядерну загрозу для всієї Європи та й, по суті, усього світу!» – підсумував парламентар.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова